Praca na wakacje w USA — czy to dobry pomysł?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu młodych ludzi już myśli w jaki sposób wykorzystać ten wolny czas. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się praca na wakacje w USA.

Czy młodzi Amerykanie pracują w wakacje?

USA to kraj, w którym pracująca młodzież nikogo nie dziwi. W szczególności w okresie wakacyjnym wiele młodych osób decyduje się na dorobienie kilku groszy. Jedna z przyczyn takiego stanu to odpłatność studiów. Prawie każdy, kto chce się dostać na wymarzony, uniwersytet musi liczyć się z kosztami ok. 30 tys. dolarów rocznie. Jest to suma pokaźna, dlatego też młodzi ludzie jak najwcześniej starają się odkładać pieniądze.

Na start dobra agencja

W Polsce już od kilku lat funkcjonuje wiele agencji organizujących wyjazdy do Stanów Zjednoczonych. Zwykle z ich usług korzystają młodzi ludzie i osoby poniżej 26. roku życia. Agencja to najpewniejszy i najbardziej bezpieczny sposób wyjazdu do USA. Nasze pociechy jadą do zapewnionej już z góry pracy do określonego i sprawdzonego miejsca. Jednym z najstarszych i najbardziej popularnych programów wymiany studenckiej jest Camp America. Dzięki niemu młodzież ma szansę poznać kulturę i życie mieszkańców USA, a także dowiedzieć się jak wygląda w tym kraju praca na wakacje.

Praca na wakacje w USA a język angielski

Język angielski jest obecnie nauczany w każdej szkole. Jest też wszechobecny w radiu, telewizji i internecie. To język współczesnego świata. Największy jednak problem stanowi dla większości młodzieży swoboda jego używania. Często słyszymy — wszystko rozumiem, ale wstydzę się mówić.

Dlatego też główną zaletą wyjazdu do USA jest możliwość sprawdzenia samego siebie. Takiego doświadczenia nie zapewni nam żadna szkoła, ani nawet lektor języka angielskiego. Nawiązywanie kontaktów z rodowitymi Amerykanami pozwoli uzyskać swobodę w używaniu języka angielskiego. Nie ma lepszego sposobu na naukę języka niż codzienny kontakt z jego natywnymi użytkownikami, kiedy niejako jesteśmy zmuszeni do przełamania swoich barier. Poprzez codzienne komunikowanie się z innymi w obcym języku po pewnym czasie nabywamy takiej swobody w mowie, że nie odczuwamy żadnego dyskomfortu w sytuacji, gdy trzeba mówić „nie po naszemu”.

Czy taki wyjazd jest bezpieczny?

Agencje oferujące wyjazdy do USA bardzo dbają o bezpieczeństwo swoich uczestników. W większości przypadków zapewniają odbiór z lotniska, transport i zakwaterowanie w hotelu. Organizują też spotkania zapoznawcze. Dowożą też do miejsca, w którym ma być wykonywana praca. Przykładowo, jako opiekun na koloniach dla dzieci. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo są cały czas przy uczestnikach programu i dają pewność, że nasze dzieci nie są pozostawione samymi sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *