Pędzle do podkładu – narzędzia do działań specjalnych? Sprawdź, jak je wybrać i jak o nie dbać

Postanowiłaś, że pędzel do podkładu musi znaleźć stałe miejsce w twojej kosmetyczce? Świetna decyzja – twój codzienny makijaż będzie ci teraz zajmował mniej czasu, a efekt nie przestanie cię zachwycać. Kupujesz pierwszy pędzel? Sprawdź, jaki idealnie pasuje do twojej skóry i co zrobić, by służył ci jak najdłużej.

Zastanawiasz się, jaki pędzel do podkładu wybrać? Wbrew pozorom nie wystarczy po prostu iść do drogerii. Wcześniej zorientuj się, do czego służą różne rodzaje pędzli, jakie mają właściwości i co pozwalają osiągnąć w makijażu.

Pędzel do podkładu – jak wybrać idealny?

Po pierwsze, pamiętaj, że źle dobrany pędzel nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji. Najpierw więc zastanów się, jaki kosmetyk będziesz nim nakładać najczęściej – inny rodzaj wybierzesz do podkładu w płynie, inny do podkładu w kremie, jeszcze inny do pudru albo bronzera. Potem zadaj sobie pytanie o efekt, jaki chcesz osiągnąć za pomocą makijażu: czy zależy ci na lekkim, naturalnym looku, czy może ważne jest dla ciebie mocne krycie i efekt kamuflażu. Przykładowe pędzle do podkładu:

  • pędzel płaski – zrobisz nim naturalny makijaż
  • pędzel kabuki – idealny do podkładów mineralnych
  • pędzel skośny – przeznaczony do konturowania twarzy bronzerem

Jak dbać o pędzel do podkładu?

Podstawowa zasada w pielęgnacji pędzli do podkładu to ich mycie. Chociaż te gadżety do makijażu nie wchłaniają dużo kosmetyku, trzeba je czyścić często – najlepiej po każdym użyciu. Dlaczego? Wszystko to, co zostanie na ich włosiu (sebum, komórki naskórka, kurz, podkład) to doskonała pożywka dla bakterii, które szkodzą twojej skórze, wywołują stany zapalne i podrażnienia.

Czym i jak myć pędzle do podkładu?

Możesz to robić po prostu wodą i mydłem, ale nie za często, ponieważ mydło będzie wysuszać i matować jego włosie. Kup specjalny szampon do pędzli – podziała on antybakteryjnie, a dodatkowo będzie je pielęgnować. Podczas mycia pod bieżącą ciepłą wodą koniecznie pamiętaj, aby nie szarpać, nie skręcać ani w żaden inny sposób nie naruszać i nie zmieniać kształtu pędzla. Uwaga, pędzel myj kierując go główką do dołu! Jeśli chcesz szybko go odświeżyć, spryskaj włosie specjalnym sprayem do pędzli i lekko potrzyj je chusteczką.

Jak suszyć pędzle do podkładu?

Nigdy na kaloryferze ani suszarką! Gorące powietrze mogłoby go zniszczyć i zniekształcić. Mokry pędzel powinien wyschnąć samoistnie, leżąc w taki sposób, by włosie nie dotykało np. blatu stołu czy szafki. Czyste pędzle trzymaj z dala od źródeł ciepła, w suchych miejscach o stałej temperaturze – lepiej, niech nie będzie to łazienka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *