Prywatna opieka pediatryczna – luksus czy konieczność?

O tym jak istotna bywa pomoc specjalisty wie większość rodziców. Jednocześnie dostępność wizyt domowych pediatry bywa niezwykle ograniczona. Co zrobić, by lekarz pediatra wizytę domową w Gdańsku lub innym mieście jednak zrealizował? Korzystanie jedynie z publicznych placówek służby zdrowia coraz częściej nie jest dobrym wyborem. Szczęśliwie, świadczenia wykonywane w ramach specjalistycznej opieki pediatrycznej są na coraz wyższym poziomie.

Dobro małego pacjenta na pierwszym miejscu

Dowodem na potwierdzenie tej tezy może być chociażby fakt, że wizyty domowe pediatry w Gdańsku można zamówić w bardzo dogodnych dla opiekunów malucha formach. Mowa tutaj o specjalistycznych serwisach, np. wezwijdoktora.pl, w ramach których zarezerwujemy usługę zarówno telefonicznie, jak i drogą internetową. Baza danych umożliwia przy tym sprawdzenie, który lekarz podejmie się opieki nad małym pacjentem. Pewność takiego rozwiązania to jednak nie wszystko. W przeciwieństwie do usług oferowanych w ramach POZ lepsza jest również dostępność specjalistów. Udzielają oni porad codziennie w godzinach od 7.30 do 21.00, a to wszystko na korzystnych warunkach finansowych. Podstawowe interwencje lekarzy wiążą się z takimi przypadkami, jak:

  • objawy grypy – m.in. wysoka gorączka, kaszel, katar;
  • zapalenie oskrzeli, płuc bądź infekcje górnych dróg oddechowych o innej etiologii;
  • kolki u niemowląt oraz inne problemy natury trawiennej (wymioty, zaparcia, biegunki);
  • reakcje alergiczne – zarówno pokarmowe, jak i związane z uczuleniem kontaktowym czy wziewnym;
  • bolesne ząbkowanie;

Kompleksowa usługa = profesjonalne podejście do badań

Po przebadaniu małego pacjenta pediatra może podać doraźne leki, jak również przepisać konkretne specyfiki na receptę. Dogodną opcją jest również możliwość zrobienia dodatkowych badań (przy czym krew jak i inne do nich materiały są pobierane w domu przez przeszkoloną pielęgniarkę), oraz uzyskania zwolnienia w ramach opieki nad dzieckiem dla rodzica. Badania, które dostępne są w formacie pojedynczych analiz, jak i całych pakietów.

Każdorazowo można je zamówić jeszcze przed wizytą lekarza. Co istotne, konsultacje do 48 godzin po wizycie są wliczone w koszt usługi.

Badania, jakie oferowane są w ramach specjalistycznej opieki pediatrycznej obejmują różnorodne formy, takie jak np. pakiet małego dziecka – w wersjach podstawowej, jak i rozszerzonej, gdzie obok morfologii wykonywane są również badania pozwalające na wykrycie ewentualnych alergii (lub ryzyka ich wystąpienia) – czyli poziom immunoglobuliny IgE w surowicy.

Opieka nad dzieckiem a świadczenia w ramach POZ…

Wiele przychodni niestety lekceważy usługę wizyt domowych pediatrów. Gdańsk nie jest tutaj wyjątkiem. Dlatego też odpowiedzialni rodzice muszą zdać sobie sprawę z tego, że mimo, iż składki ubezpieczenia zdrowotnego obejmują małoletnich, to nie zawsze wystarczają, by zapewnić im należytą opiekę w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Jakie sytuacje szczególnie powinny niepokoić? Utrzymująca się podwyższona temperatura ciała, drgawki bądź wzmożona potliwość u malucha, wymioty oraz przedłużająca się biegunka (mogące prowadzić do odwodnienia).

Naturalnie wiele zależy również od tego, w jakim wieku jest maluch. U niemowlaka czy kilkuletniego dziecka każdy z powyższych objawów może generować znaczne ryzyko poważniejszych powikłań. Nie warto zatem ryzykować, zwłaszcza, iż wymienione powyżej badania są wykonywane w tempie niemal ekspresowym dzięki profesjonalnym usługom pielęgniarek oraz laborantów. Wyniki uzyskiwane są jeszcze tego samego dnia, a jak wiadomo, w przypadku zdrowia dziecka liczy się każda godzina zwłoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *