Sale zabaw – czy to dobre miejsce dla Twojego dziecka?

Powstają jak grzyby po deszczu. Chętnie korzystają z nich zapracowane mamy, które nie mają z kim pozostawić malucha, kiedy istnieje konieczność pozałatwiania ważnych spraw. Zobacz, czy takie miejsce jest odpowiednie dla Twojego dziecka.

Nie każda młoda mama może pochwalić się dyspozycyjną babcią, która pomoże w razie potrzeby. Twoja siostra albo przyjaciółka akurat nie mają czasu, a Ty koniecznie musisz zrobić pilne zakupy, udać się do urzędu, pozałatwiać formalności? Alternatywą jest sala zabaw, gdzie możesz pozostawić swoje dziecko na krótki okres czasu. Zazwyczaj jest to 1 – 2 godzin. Po tym czasie maluch może zacząć się nudzić i niepokoić. Taki czas w zupełności wystarczy, aby pozałatwiać najważniejsze sprawy.

Nie zawsze zabierzesz je ze sobą

O ile na zakupy niekiedy chętnie Twoje dziecko pójdzie z Tobą, o tyle do urzędu, lekarza, fryzjera czy kosmetyczki już niekoniecznie. Bez względu na okoliczności, zbyt długie czekanie sprawia, że maluch się niepokoi. Denerwuje, nudzi. Zaczyna marudzić, co z kolei może wprawiać w zakłopotanie i irytację inne osoby również czekające w kolejce. Nikt nie lubi stać w kolejkach, ale dzieci są szczególnie niecierpliwe. Warto zaoszczędzić nerwów sobie, dziecku i pozostałym osobom, znajdującym się w Twoim otoczeniu.

Wytłumacz dziecku sytuację

Niektóre maluchy są wyrozumiałe (alb przynajmniej starają się takie być). Wyjaśnij dziecku, gdzie się udajesz, w jakim celu i że nie ma się kto nim zaopiekować, więc musisz je zabrać ze sobą. Oczywiście wszystko zależy od wieku dziecka. W przypadku 5latka możesz liczyć na zrozumienie, tak w sytuacji, kiedy jesteś mamą 3-letniego brzdąca – może być już kłopot.

Poszukaj alternatywy

Kiedy wiesz, że nie możesz liczyć na to, że Twoje dziecko zachowa spokój i będzie cierpliwe – weź pod uwagę salę zabaw. Najlepiej znajdź taką, która znajduje się możliwie najbliżej miejsca, w którym będziesz przebywała. W razie problemów, błyskawicznie będziesz mogła się przemieścić i odebrać swoje dziecko. Dowiedz się, jakie atrakcje ma dana sala zabaw. Te, w których znajduje się zbyt mało sprzętów – mogą sprawiać, że dziecko szybko będzie się znudzi. Ty – zamiast załatwiać swoje sprawy, będziesz musiała udać się po odbiór syna czy córki. Wiele sal zabaw oferuje również zajęcia z animatorkami, które dodatkowo uprzyjemniają pobyt maluchom w oczekiwaniu na rodziców. To może być nie tylko fajna zabawa, ale również wyzwanie dla Twojego dziecka. Zwłaszcza, jeśli nie chodzi jeszcze do przedszkola.

Pierwsza wizyta z rodzicem

Dobrze by było, abyś na pierwszą wyprawę wybrała się wspólnie z dzieckiem. Ty poznasz salę zabaw, on będzie czuł się bezpieczniej wiedząc, że jesteś w pobliżu. Chyba, że jesteś pewna, że bez problemu pozostanie pod opieką obcych ludzi. W każdym razie warto pozostać w Sali zabaw na dłużej i poznać obsługę, zasady opiekowania się dziećmi itp.

Sala zabaw to zdecydowanie dobre miejsce dla mam, które nie mają z kim pozostawić pociechy. Pamiętaj jednak, że jest to rozwiązanie na godzinę bądź dwie. Po tym czasie zapewne dziecko zechce, abyś je odebrała.

Dowiedz się więcej na temat atrakcji oferowanych przez sale zabaw dla dzieci – zapraszamy na stronę http://fiku-miku.com.pl/. Fiku-Miku posiada swoje placówki na terenie Warszawy i Łomianek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *