Nie przepłacaj, kupując euro w banku. Sprawdź kurs euro w Internecie.

Nakładana przez banki marża powoduje, że osoby dokonujące wymiany euro przepłacają. Aby domowe lub firmowe finanse nie ucierpiały, warto przyjrzeć się ofercie internetowej. Od 2009 roku e-kantory działają z powodzeniem.

Dlaczego kupując euro w banku, przepłacamy?

 Banki dysponują różnymi produktami – nie tylko kontami złotówkowymi i walutowymi, ale także kredytami oraz lokatami. Chociaż część spraw można obecnie sfinalizować za pomocą Internetu, to jednak stacjonarne punkty obsługi nadal są potrzebne, co wiąże się z kosztami utrzymania większymi niż w przypadku kantorów internetowych. Banki umożliwiają wymianę euro, ale wymiana walut nie stanowi kwintesencji ich działalności, dlatego nie walczą o klientów poprzez niską marżę. Zarabiają na walucie dzięki ustaleniu marży na odpowiednim poziomie – przeciętnie na wysokości 5%. Wymienione czynniki decydują o tym, że wymiana euro w banku oznacza zawyżenie kosztów.

Pozytywne strony wymiany euro w Internecie

Na samym końcu pokażemy, jak bardzo różni się kurs euro w kantorach internetowych i bankach, ale najpierw skupimy się na najważniejszych atutach e-kantorów. Poza najniższymi cenami na rynku kantor online zapewnia komfort korzystania z niego. Wystarczy mieć w zasięgu ręki komputer, laptop, tablet lub smartfon oraz połączenie z Internetem, a zlecenie wymiany można zrobić z dowolnego miejsca na świecie. Nie trzeba się nigdzie ruszać. Dla porównania – wybór najbardziej opłacalnego kursu w kantorze stacjonarnym wymaga odwiedzenia przynajmniej kilku z nich, co jest czasochłonne. Tymczasem zaoszczędzony czas można spożytkować na ważniejsze lub przyjemniejsze sprawy. Dzięki kantorom internetowym zostaje wyeliminowana również uciążliwość stania w kolejce. 

Godziny otwarcia kantoru online

Banki i kantory stacjonarne funkcjonują w określonych godzinach. Nadmiar obowiązków rodzinnych i zawodowych może powodować, że dopiero późnym wieczorem lub wczesnym rankiem można znaleźć czas na dodatkowe czynności. Niestety wówczas punkty oferujące wymianę euro są już lub jeszcze zamknięte. Kantory online gwarantują możliwość zlecenia wymiany 24 godziny na dobę. Dyspozycję można wydać w środku nocy z miejsca, w którym właśnie się przebywa. To kolejna zaleta wymiany waluty online.

Finansowa strona korzystania z e-kantorów

Informacja o najbardziej opłacalnym kursie euro w kantorze internetowym to nie pusta obietnica, o czym można łatwo się przekonać. Kantory działające online oferują możliwość porównania proponowanych przez siebie cen z ofertą różnych banków. Wystarczy wybrać bank, kwotę euro i zatwierdzić, a wtedy wyświetlą się aktualne kursy. W ten sposób działa https://internetowykantor.pl/kurs-euro/. Informacje o kursach są aktualizowane nie rzadziej niż co kilkanaście sekund, co też wpływa na to, że kantory mogą sobie pozwolić na nakładanie niższych marż niż w bankach, w których aktualizacje odbywają się 2-3 razy dziennie. I tak np. kurs kupna 2000 EUR w mBanku w dniu 22.11.2016 wyniósł 9 117,20 PLN. Równocześnie kurs e-kantoru był równy 8 867 PLN. Oznacza to, że za pośrednictwem Internetu można było kupić euro, płacąc 250,21 PLN mniej niż w banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *