Jak przygotować skórę na wiosnę?

Wiosna utożsamiana jest najprzyjemniejszą porą roku. To właśnie wiosną wszystko kwitnie i na nowo budzi się do życia, ciesząc się z pierwszych, bardzo przyjemnych muśnięć słońca. To właśnie czas wiosennych przemian sprawia, że na nowo odzyskujemy energię do codziennych wyzwań i pragniemy jak najszybciej poczuć wiosnę także we własnym ciele. A jeśli już o ciele mowa, wiosna zagościć tez musi na naszej skórze. O czym musimy pamiętać, chcąc jak najwłaściwiej przygotować ją na nadejście tej radosnej pory roku?

fotolia_62765380_subscription_monthly_m

Dbałość i pielęgnacja na co dzień

Nasza skóra zimą narażona była na niekorzystny wpływ wielu czynników, przez co może wyglądać na przesuszoną, zniszczoną i mało przyjemną w dotyku. To właśnie zimą, podczas dużych różnic temperaturowych, nasza skóra poprzez parowanie traciła wodę, a rozszerzona sieć naczyń włosowatych nie tylko zapewniała nam zaróżowione policzki, ale również decydowała o przesuszeniu, chropowatości i szorstkim wrażeniu podczas dotyku.

Po pierwsze: nawilżenie

Podstawą właściwej pielęgnacji skóry (nie tylko na wiosnę, ale ogólnie), jest jej właściwe nawilżanie. Skóra przesuszona i szorstka będzie potrzebowała też drogocennego działania kremu natłuszczającego, co przy obecnym rozwoju kosmetologii nie jest wcale równoznaczne z efektem błyszczenia. Nowoczesne kremy bowiem właściwie nawilżają i natłuszczają skórę, zapobiegając jej niekorzystnemu błyszczeniu.

Po drugie: wydobądź naturalny blask

Skóra większości z nas po zimie jest przesuszona, źle odżywiona i pozbawiona blasku. Ta szarość niekorzystnie wpływa na całokształt samopoczucia, przez co możemy nie mieć energii tak potrzebnej do działania szczególnie wiosną. Jak skutecznie wydobyć blask skóry na spotkanie z wiosennym słońcem?

Wystarczy sięgnąć po złuszczające peelingi, których na rynku mnóstwo. Zrogowaciały, zniszczony i mało apetycznie wyglądający naskórek skutecznie zrzucić można poprzez regularne wykonywanie zabiegów złuszczających. Te powodują nie tylko pozbycie się martwego naskórka, ale również pobudzenie kolagenu i elastyny, zawartych w tkankach skóry. Stosowanie peelingów może wiązać się z zakupem tych dostępnych w drogeriach lub przyrządzeniem własnych mieszanek. Doskonale sprawdzają się te na bazie mielonego siemienia lnianego i otrębów pszenicy. Skorzystać można również ze specjalnie opracowanych zabiegów SPA, które wyjątkowo głęboko wnikają w powierzchnię skóry, przez co skuteczność peelingu zaliczana jest do najwyższych z możliwych.

Wykonując peelingi nie przesadźmy jednak z ich ilością. Aby nie zaszkodzić skórze, optymalnie wykonujmy zabieg raz w tygodniu.

Po trzecie: regularnie nakładaj maseczki

Zmęczona po zimie skóra jest spragniona drogocennego działania maseczek. Te nie tylko skutecznie ją odżywią, ale również zapewnią blask i podkreślą jej sprężystość. I tu skorzystać można z gotowych maseczek dostępnych w drogeriach, jak też skomponować własne. Świetnie sprawdzają się maseczki na bazie żółtka, soku z cytryny, oliwy i miodu.

Po czwarte: odwiedź salon kosmetyczny

Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo szara i chciałabyś szybko ją odświeżyć i zregenerować, warto wybrać się do salonu kosmetycznego. To właśnie w salonie skóra będzie mogła dostać solidną dawkę bodźców kojących i stymulujących w zabiegach takich jak jonoforeza czy ultradźwięki. Po wykonaniu zabiegu wystarczy już tylko właściwe odżywienie i nawilżenie cery, by na długo cieszyć się jej blaskiem. Jeśli zaś istnieją obawy, że zabieg nie odżywił skóry we właściwy sposób, warto wybrać się do dermatologa. Jedynie specjalista będzie w stanie ocenić, czy wątpliwości nie są bezpodstawne.

O skórę należy dbać regularnie, nie tylko przed nadejściem wiosny. Ale ta pora roku generuje też zazwyczaj gotowość do zmian. Nie bójmy się starannego dbania i pielęgnacji o naszą wizytówkę – skórę – którą mamy tylko jedną. Bo to właśnie wiosną świat na nowo budzi się do życia. Obudźmy się z zimowego odrętwienia także i my – wraz z naszą pełną witalności skórą.

Źródła:

http://www.se.pl/styl-zycia/moda-i-uroda/jak-przygotowac-skore-wlosy-i-rzesy-na-wiosne-sprawdz-jak-zadbac-o-swoja-urode_776522.html

http://zdrowie-i-uroda.wieszjak.polki.pl/jak-przygotowac-skore-na-wiosne,pielegnacja-skory-artykul,10402582.html

http://drkozicka.pl/ [Artykuły i porady]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *