Niespotykane łóżeczka dziecięce

Niemowlę przesypia niemal całą dobę, choć wiele mam wybudzanych wielokrotnie w ciągu nocy mogłoby mieć w tej kwestii inne zdanie. Łóżeczko jest więc przez pierwsze miesiące niezmiernie ważnym elementem jego świata. Powinno być bezpieczne, wygodne i tak wyjątkowe, jak wasza pociecha. Na jakie meble warto się zdecydować i gdzie je znaleźć?

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko?

Słodkie, pastelowe łóżeczka dziecięce są bardzo urzekające. Przede wszystkim jednak łóżeczko dla niemowlęcia powinno być bezpieczne, w każdym tego słowa znaczeniu. Zwróćcie więc uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane, jakość wykończeń, a także na zabezpieczenia, w jakie jest wyposażone, mające chronić niemowlę, na przykład przed wypadnięciem.

Ważnym argumentem jest też funkcjonalność łóżeczka. Dobrze byłoby, gdyby nadawało się zarówno dla noworodka, jak i rocznego dziecka, przyda się więc regulacja wysokości materaca. Łatwe do opuszczania boki łóżeczka, możliwość jego bezproblemowego przesuwania, dodatkowe szuflady na pościel, to ważne atuty, które warto wziąć pod uwagę. Jeśli takie zalety łączą się jednocześnie z estetyką i pomysłowością mebla, oznacza to, że trafiliście na łóżeczko idealne.

Czym wyróżniają się łóżeczka Feretti?

Łóżeczka dziecięce oferowane w większości sklepów wyglądają niemal identycznie. Są białe, wyposażone w jeden lub dwa poziomy regulacji wysokości materaca, mają proste kształty i można w nich wyjąć dwa środkowe szczebelki, co ułatwi dziecku wyjście, kiedy będzie trochę starsze. Jeśli jednak szukacie wyjątkowego łóżeczka, warto zajrzeć na stronę: https://e-feretti.it/. Meble włoskiego producenta Feretti, w stylu romantycznym, z naturalnego drewna, o pięknych i symetrycznych kształtach, zaskakują niezwykłymi projektami, ogromną dbałością o każdy szczegół i wysoką jakością. Wszystkie materiały użyte do ich wykonania i wykończenia spełniają europejskie normy dotyczące produktów dla dzieci. Na uwagę zasługuje system opuszczania boków łóżeczka, które ruchem jednej ręki można zdjąć lub podnieść.

wszystkie-lozeczka1

Łóżeczka wyposażone są w podwójne gumowe kółka z hamulcem (nie rysujące podłogi!), dzięki czemu łatwo jest je przestawić w razie potrzeby, choćby przysunąć do łóżka rodziców. Po zdjęciu kółek łóżko zamieni się w kołyskę. Na krawędziach łóżeczek zamontowana jest specjalna osłonka, którą maluchy mogą gryźć, wykonana z bezpiecznych dla zdrowia dziecka materiałów. Szuflada zamontowana pod łóżeczkiem posiada blokadę wysuwu i cichy system samodomykania. Do łóżeczka Feretti warto wybrać również ochraniacze i pościel dla dzieci tej firmy. Jest bezpieczna dla niemowląt, hypoalergiczna i uszyta z czystej bawełny, równie piękna i romantyczna jak meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *