Pyszne herbaty – w sam raz na lato!

Słońce świeci coraz mocniej, więc i upały są coraz dotkliwsze. Co najlepiej pić w tym okresie? Oczywiście herbatę! Dziś przedstawiamy Wam najlepsze sposoby na letni skwar!

herbaty

Herbata w upały – na zimno czy… na ciepło?

Latem każdy z nas powinien przyjmować znacznie więcej płynów – zwłaszcza ci najmłodsi. Jak wiadomo jednak, maluchy wolą sięgać po słodzone napoje, a my, rozsądni rodzice, wolelibyśmy tego uniknąć. My proponujemy Waszej rodzinie herbatę, która jest doskonałym sposobem na upały.

Jak się okazuje, pragnienie skuteczniej ugasi herbata w formie gorącego naparu. Jak to jest możliwe? Otóż nasz organizm potrzebuje stałej temperatury i dostarczenie mu ochłody w formie zimnego napoju przyniesie ulgę tylko na chwilę. Ciepła herbata pomoże w ustabilizowaniu temperatury ciała, przez co orzeźwi nas bardziej!

Biała herbata Cię orzeźwi!

Najlepszą spośród herbat na lato jest zdecydowanie jej biała odmiana. Jest to najmniej przetworzony rodzaj herbaty, uzyskiwany jedynie z pąków oraz młodych liści krzewu herbacianego. Zawiera bardzo dużo polifenoli (więcej nawet niż jej zielona siostra!), jest źródłem minerałów i witamin.

Ponadto biała herbata dostarczy Wam witaminy C, która świetnie wpływa na układ odpornościowy. Pamiętajcie – zachorować można nie tylko zimą! Przegrzewanie się organizmu jest równie groźne, jak i jego wyziębienie. Pobudzające substancje, które zawarte są w białej herbacie, dodatkowo sprawią, że poczujemy się pobudzeni. Co ważne, jest to zdrowe pobudzenie teiną, a nie kawową kofeiną – możemy więc serwować tę przyjemność również dzieciom.

Sama biała herbata nas orzeźwi. Jednak w połączeniu z miętą i/lub cytryną – dostarczy nam także niesamowitych doznań smakowych!

Pamiętajcie, że białą herbatę najlepiej jest parzyć w porcelanowych filiżankach. Torebkę zalewamy wodą o temperaturze od 85 do 90 stopni i parzymy maksymalnie przez 5 minut. W ten sposób wydobędziemy z herbaty wszystko to, co najlepsze!

Chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o herbacianych sposobach na lato? Zajrzyjcie na www.herbata.info – tu na pewno znajdziecie wszystkie informacje o herbacie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *