Odzież dziecięca mamatu, czyli wyjątkowe ubrania dla dzieci

Ubieranie dzieci wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.  Z różnych względów trudno jest dostosować odpowiednią odzież dziecięcą na daną porę roku. Nie mniej jednak mamay muszą sobie jakoś radzić i trzeba przyznać, że wychodzi im to znakomicie.

ubrania-dla-dzieci

Maluszki zawsze najtrudniej odpowiednio odziać choćby z tej przyczyny, że nie powiedzą czy im za zimno czy zbyt gorąco, a ciepłota rączek czy nóżek często nie oddaje rzeczywistej temperatury dziecka. Z tego właśnie względu radzi się, by temperaturę u niemowląt sprawdzać na karku. Powszechnie przyjmuje się, że trzeba uważać by dziecka ani nie przegrzać, ani zbytnio nie wychłodzić. Z dwojga złego jednak przegrzanie jest o wiele bardziej niebezpieczne i niestety częściej spotykane. Do sprawy warto podejść zdroworozsądkowo. Ten mały człowiek w zasadzie nie potrzebuje więcej warstw ubrania niż dorosły, kiedy znajduje się w pomieszczeniu, natomiast wychodząc na świeże powietrze zakładamy maluchowi o jedną warstwę więcej niż sobie.

Niezwykle istotna jest także temperatura w mieszkaniu. Dla małego dziecka optymalna temperatura to 20-23˚C w ciągu dnia. Na czas kąpieli zaleca się zwiększyć o kilka stopni temperaturę w łazience, natomiast już do spania idealne będzie ni mniej ni więcej 20˚C. Co jednak niezwykle ważne dzieciaki źle znoszą przeciągi oraz duże skoki temperatury, tego właśnie należy unikać.  Powszechne, szczególnie u starszych ludzi jest nakładanie maluchom nawet w domu czapki. O ile nie ma przeciągu, ani wiatru na zewnątrz a temperatura powietrza jest przyzwoita, nie ma  potrzeby wkładać dziecku czapki, bo najzwyczajniej w świecie zgrzeje się, spoci i dopiero wtedy jest bardziej narażone na przewianie.

odziez-dla-dzieci

Modne ubrania dziecięce – jak rozsądnie kupić odzież dla dziecka?

Większość rodziców, szczególnie kiedy to pierwsze dziecko, wprost szaleje z zakupami dla maleństwa. Najlepsze zabawki, najlepsze akcesoria, najlepsze kosmetyki. Wszystko odbywa się niemalże książkowo. Oczywiście przy drugim dziecku jest zupełnie inaczej. Opada euforia i do rodziców dochodzi, że przecież tak naprawdę  połowy ubranek maluszek nawet nie miał okazji założyć, bo zwyczajnie z nich wyrósł, a akcesoria, czy zabawki wcale nie muszą być firmowe, najważniejsze by były dla dziecka bezpieczne.

Nie ulega jednak wątpliwości, że współczesne dzieciaki są w większości mocno przez rodziców wystylizowane. Wszystko oczywiście na miarę zasobności portfela. Dziś jeśli ma się wyobraźnię i zmysł estetyczny można w przyzwoitej cenie ubrać i siebie i maluszka. Hitem są bliźniacze wersje ubrań dla dzieciaków i rodziców. Już samo komponowanie takich zestawów to ogromna frajda. W szczególności takie zestawy sprawdzają się na rodzinnych imprezkach. Świetne wrażenie murowane!

Odzież dziecięca jednak pomimo swoich walorów estetycznych powinna być przede wszystkim wykonana z wysokogatunkowych i naturalnych materiałów. Dziecięce ubranka muszą oddychać i nie uczulać młodego człowieka, ani też nie podrażniać jego delikatnego ciała. Cała reszta to sprawa wtórna. Odzieżowemu fastfoodowi należy powiedzieć stanowczo nie! Tego rodzaju rzeczy, produkowane masowo nie mają z reguły nic wspólnego z jakością.

Źródło: www.mamatu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *