Nie ma życia, a przede wszystkim normalnego funkcjonowania bez spania. To podstawa dla każdej istoty żywej. Dzięki temu można lepiej funkcjonować, mieć siły na codzienną aktywność. Nie ma ucieczki od snu, każdy jest od niego uzależniony. Jeśli tak jest, trzeba zrobić wszystko, aby doskonale się wyspać. Przecież od tego, jak się wyśpimy, zależy bardzo wiele. Pamiętajmy więc, aby przygotować sobie wygodne posłanie, a prym tu wiedzie dobrze dopasowana pościel.

Bawełna na pierwszym miejscu

Mamy wiele rodzajów pościeli, więc łatwo dobrać coś odpowiedniego dla własnych potrzeb. Pościel bawełniana jest najbardziej popularna, bo jest niedroga, ma wiele zalet – pozwala skórze oddychać, doskonale odprowadza wilgoć, ponadto łatwo się ją pierze. No właśnie, ale pamiętajmy, że są różne odmiany bawełny, więc można znaleźć lepszą i gorszą jakość.

Flanela i satyna

Na pewno jedną z bardziej znanych jest pościel z flaneli, jej powierzchnia jest okrywą włókienną, więc jest to materiał bardzo miękki. Odporna na uszkodzenia mechaniczne, świetna na chłodne noce, ponieważ bardzo dobrze izoluje ciepło. Bardzo ceniona jest satyna, również jak poprzedniczka – miękka, ładnie wyglądająca. Nie jest zimna w dotyku, choć taka jest o niej obiegowa opinia. Prawdą jest jednak, że gorzej niż flanela izoluje ciepło, więc najlepsza jest na porę ciepłą, wiosnę i lato.

Pozostałe rodzaje

Ciekawa jest pościel kora, która się nie gniecie, jest uniwersalna, więc bez problemu można ją używać cały rok. Z jednym wyjątkiem: lepiej skorzystać z innej, jeśli panują bardzo zimne noce. Inny rodzaj to pościel z adamaszku bawełnianego, nietuzinkowa, efektowna, a do tego bardzo trwała. Świetnie nadaje się na zimę. Podobnie warta uwagi jest pościel z dżerseju, wykonana z grubej bawełny, gwarantująca jakość.

Warto pomyśleć też o takim produkcie, jak pościel frotte – dostępna w bardzo konkurencyjnej cenie, gruba, miękka, można ją kupić w różnych kolorach, co oznacza, że łatwiej dopasować ją do każdej sypialni. Warto też pomyśleć o pościeli z batystu i perkalu. Ta pierwsza jest bardzo cienka, bawełniana, ale może być też lniana. Dobra przede wszystkim na cieplejsze pory roku. Perkal to tkanina o splocie płóciennym, przyjemna w dotyku, jak satyna (choć grubsza). Jest to materiał naturalny, miły dla skóry.

Wybór jest naprawdę duży, tylko do nas zależy, jaki rodzaj pościeli wybierzemy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać niejeden typ, bo różne materiały pasują do innych pór roku. Zawsze więc warto mieć w szafie dodatkową pościel innego typu, by ewentualnie ją zmienić, gdy zbyt ciepło, lub zbyt zimno na dworze.

3 komentarze

  1. Ja zawsze wybieram bawełnianą i w sumie bardziej niż na jej materiał patrzę na wzór ? to pościel w mojej sypialni jest największą dekoracją więc najważniejsze żeby hurtownia pościeli w której kupuję miała naprawdę ładne i ciekawe wzory.

  2. Dla osób nielubiących prasowania polecam pościel z kory bielawskiej. Je st to pościel wykonana ze 100% bawełny, dzięki czemu zapewnia oddychanie ciała podczas snu. Jedyny minus to fakt, że pościele z kory nie są tak przyjemne w dotyku jak np. pościel satynowa.

  3. Dla osób nielubiących prasowania polecam pościel z kory bielawskiej. Je st to pościel wykonana ze 100% bawełny, dzięki czemu zapewnia oddychanie ciała podczas snu. Jedyny minus to fakt, że pościele z kory nie są tak przyjemne w dotyku jak np. pościel satynowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *