Skuteczne odchudzanie? Podstawa to dobry plan!

Pofolgowałaś sobie z deserem, masz wyrzuty sumienia i chcesz wreszcie zacząć ćwiczyć? Spotkałaś dawno niewidzianą koleżanką, która pięknie schudła i poczułaś, że Ty też tak chcesz? Nie działaj pochopnie i pod wpływem emocji. Aby odchudzanie odniosło zamierzony skutek, trzeba je dobrze zaplanować.

Po pierwsze: postaw sobie realny cel

Najłatwiej jest realizować cele mierzalne i niezbyt wygórowane. Nie planuj zatem, że w ciągu wakacji schudniesz 20 kg, bo szybko zniechęcisz się, jeśli waga będzie spadała zbyt wolno. Lepiej jest postanowić, że w ciągu każdego miesiąca zrzucisz 4 kg. To tylko 1 kg na tydzień, a więc całkowicie zdrowe tempo odchudzania. Jeśli te małe cyfry Cię nie przekonują, pomyśl, że po trzech miesiącach będzie to aż 12 kg na minusie. Ta liczba robi już wrażenie, prawda?

Po drugie: stwórz program ćwiczeń

Nie musisz koniecznie udawać się do trenera personalnego. Wystarczy, jeśli zaplanujesz, że każdego dnia będziesz intensywnie się gimnastykować przez 30 minut. Najlepiej jeśli określisz porę i miejsce ćwiczeń, wpisując je do swojego harmonogramu dnia. Jeśli uznasz, że domowy fitness to za mało, dodaj do tego siłownię 2 razy w tygodniu lub grupowe zajęcia w klubie. Nie korzystasz z kalendarza? Zmień to i dokładnie notuj w nim pory ćwiczeń. To da Ci namacalny dowód na to, jak wiele robisz dla swojej sylwetki. Możesz też wspomóc proces odchudzania, stosując naturalne i bezpieczne suplementy, których szeroki wybór znajdziesz na stronie medicot.

Po trzecie: zaplanuj dietę

Tutaj korzystna byłaby wizyta u dietetyka, ale możesz też wykorzystać gotowe plany dietetyczne, dostosowując je do swoich potrzeb i możliwości. Nie sięgaj po restrykcyjne diety-cud, bo bardzo szybko się do nich zrazisz, a niedobór kalorii i substancji odżywczych poskutkuje osłabieniem organizmu. Zaplanuj, na jakim targu będziesz kupować świeże owoce i warzywa, poszukaj sklepów, w których można niedrogo kupić zdrowe kasze, chude mięso i ryby.

I najważniejsze: powiedz swoim bliskim, aby podczas Twojej kuracji odchudzającej nie przynosili do domu słodyczy i słonych przekąsek! Jedz posiłki o stałych porach, a wychodząc z domu na dłużej zabieraj w pojemniku zdrowe przekąski domowej roboty.

Jeśli zaplanujesz już swoje odchudzanie, koniecznie powiedz o swoich zamiarach bliskiej, zaufanej osobie. Trudniej Ci wtedy będzie pochopnie zrezygnować ze starań o szczupłą sylwetkę. A może zyskasz w ten sposób kompana do ćwiczeń? Nic tak nie motywuje, jak wspólny cel. A więc: zrób dobry plan i do dzieła!

Dodatkowo żeby przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej możesz zastosować jeden z popularniejszych suplementów spalających tłuszcz o nazwie acai berry 900 http://medicot.pl/produkt/skuteczne-srodki-odchudzajace-acai-berry-900/
Agnieszka Dec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *