Wszystkie panie chciałby mieć idealną cerę – bez niedoskonałości, przebarwień czy też pękających naczynek. Czasem nawet profesjonalne zabiegi kosmetyczne nie są w stanie wyrównać kolorytu. Z pomocą przychodzą kosmetyki kolorowe, które w idealny sposób poprawiają wygląd skóry, nie obciążając jej, a co najważniejsze bazując na naturalnych produktach. Warto zabdać o to, by dobrać podkłady do twarzy odpowiednie do skóry zarówno w zakresie koloru, jak i jej rodzaju. To pozwoli uzyskać ciekawy efekt, a najnowsze preparaty pozwalają idealnie wymodelować owal twarzy. 

Preparaty na piękno

Doskonałej jakości preparaty https://kontigo.com.pl/makijaz/kosmetyki-do-cery/podklady-do-twarzy.html to bazy pod makijaż. To inaczej podkład pod podkład. Stosuje się go na krem, a dopiero po chwili nakłada się fluid. Baza, choć zazwyczaj bezbarwna, ma za zadanie wygładzić cerę i sprawić, by makijaż dłużej trzymał się na twarzy. Poza tym sklep kosmetyczny oferuje preparaty do zadań specjalnych. Cerę zszarzałą doskonale ożywi baza rozświetlająca, którą charakteryzuje lekko różowa barwa, do tłustej skóry dedykowane są preparaty matujące, a popękane naczynka idealnie pokryje baza o zielonkawym kolorze. Poza tym można wybrać serie dedykowane kobietom dojrzałym, które zawierają składniki liftingujące.

Idealne podkłady

Na bazę kładzie się dopasowane podkłady do twarzy. Sklep oferuje preparaty dostosowane do rodzaju, jak i kondycji skóry. Sam fluid ma za zadanie być tłem makijażu. Doskonale ukrywa niedoskonałości, zaczerwienienie i wygładza skórę. Ten idealnie dobrany nie bedzie stwarzał efektu maski, a dobrze położony utrzyma się na skórze przez cały dzień. Taki makijaż koniecznie trzeba wykończyć pudrem. Z drugiej strony coraz częściej spotykamy się z “malowaniem twarzy”, czyli nie tylko ukrywaniem niedoskonałości lub też wyrównywaniem kolorytu, ale również z jej modelowaniem, nadawaniem kształtu. Do tego wykorzystać można korektory do twarzy, podkład, bronzery czy rozświetlacze. W ten sposób łatwo można optycznie wyszczuplić twarz, pokreślić walory i osiągnąć niesamowite efekty.

Podstawą dobrego makijażu jest odpowiednio dobrany podkład, czyli taki, który odpowiada skórze zarówno w zakresie jej rodzaju, jak i wieku. Do wyboru mamy fluidu i do młodej skóry, i tej dojrzałej, które zawirają na przykład składniki liftingujące. Poza tym trzeba kierować się rodzajem cery. Na sklepowych półkach są nawilżające podkłady do skóry suchej, fluidy do mieszanej czy tłustej o silnych właściwościach matujących. I co istotne, wybierając podkład, trzeba koniecznie dobrać odpowiedni kolor, by makijaż wyglądał naturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *