Streamer parowy – skuteczna broń w walce z roztoczami

Roztocza są wszędzie tam, gdzie pojawia się kurz. Żyją w pościeli, dywanach, zasłonach i tapicerowanych meblach. Niestety, te małe pajęczaki są szkodliwe nie tylko dla alergików. Żerują na złuszczonych częściach naskórka, a w miejscach swojego bytowania pozostawiają odchody oraz jajeczka, z których wylęgają się kolejne pokolenia szkodników. Zobacz, jak ograniczyć ich liczbę, dzięki prasowaniu parą.

Roztocza – małe pajęczaki, które stanowią poważne zagrożenie

Czy wiesz, że długo nieprana pościel może być pełna roztoczy? Te małe, niezauważalne gołym okiem pajęczaki mogą stanowić aż kilka procent jej wagi. Żerują one także w innych materiałach w naszych domach – ubraniach, dywanach, wykładzinach, obiciach, zasłonach i ręcznikach. Ich występowaniu sprzyja wysoka temperatura (22-28 °C) oraz wilgoć. To dlatego najchętniej żyją w naszych łóżkach.

Obecność roztoczy nie pozostaje obojętna dla naszego organizmu. Najwięcej problemów powodują one u alergików, jednak nawet osoby zdrowe odczuwają ich negatywny wpływ na organizm. Roztocza żyjące w naszych domach mogą stać się przyczyną zapalenia spojówek oraz kataru, a nawet wywołać astmę i trądzik. Niestety walka z roztoczami jest bardzo trudna, ponieważ pajęczaki giną w temperaturze przekraczającej 60 °C.

Chcesz zabić roztocza? Wykorzystaj potencjał prasowania parą

Aby pozbyć się niechcianych lokatorów z ubrań lub powłoczek na pościel wystarczy wyprać je w odpowiedniej temperaturze. Wszystko staje się trudniejsze w przypadku materacy, kołder, poduszek i tapicerki mebli. Do ich dezynfekcji warto wykorzystać streamer parowy. Urządzanie sprawia, że gorące cząsteczki wody wnikają w czyszczone powierzchnie i skutecznie zabijają pajęczaki. Ponadto pozwala ono także pozbyć się bakterii, wirusów i alergenów oraz skutecznie odświeża czyszczone materiały.

Jak używać streamera parowego?

Steamer to urządzenie, które świetnie sprawdza się w przypadku dezynfekcji materacy, pościeli i zabawek pluszowych. Prasowacz parowy pozwala na prasowanie w pionie, dzięki czemu bez problemu można wyczyścić nim zasłony i obicia. Korzystanie z niego jest bardzo łatwe. Najpierw należy uzupełnić zbiornik na wodę. Potem trzeba dobrać odpowiednią końcówkę i umieścić ją na końcu rury urządzania. Później wystarczy już tylko , włączyć urządzenie i przesuwać końcówką po czyszczonym materiale. Warto zaznaczyć, że prasowanie parą jest metodą w pełni bezpieczną dla tkanin – nie odkształca profilu pielęgnowanych powierzchni, jednocześnie prostując materiał i przywracając mu przyjemny, świeży zapach.

Opracowanie: prasowaczeparowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *