Zróżnicowane opcje dostawy jako atut sklepu zoologicznego

Europejska branża zoologiczna przeżywa rozkwit, który widać również po mnogości utrzymujących się na rynku polskim internetowych sklepów zoologicznych. Wśród tak dużej konkurencji istotna jest nie tylko bogata oferta w dobrej cenie, ale również wysoka jakość obsługi klienta.

Z tą zaś nieodłącznie wiąże się dostawa zamówionych przez klienta towarów. Każdy sklep zoologiczny walczący o zwiększenie sprzedaży, niezależnie od tego, czy prowadzi handel wyłącznie internetowy, czy również w punktach stacjonarnych, musi we współczesnym świecie zwrócić uwagę na ułatwienia odbioru produktów przez klientów.

Wysyłkowa dostawa pod drzwi

Najbardziej popularną i cieszącą się sporym zainteresowaniem opcją dostawy znaną branży sprzedaży internetowej jest rzecz jasna przesyłka kurierska. W tym aspekcie warto rozpatrzeć wprowadzenie pewnych uściśleń, które pozwolą klientowi jeszcze bardziej cieszyć się z wykonanych zakupów. Do takich precyzyjnych uwarunkowań należy m.in. możliwość określenia przez klienta, w jakich godzinach będzie dostępny pod danym adresem, czy opcja umożliwienia dostawy w sobotę przy dodatkowej opłacie albo dużym zamówieniu.

Wielu klientów wybiera opcję dostawy kurierem z uwagi na szybkość obsługi, jednakże nie każdemu zależy na tym, aby zamówienie pojawiło się już następnego dnia. W przypadku klientów, którzy chcą zapłacić mniej, a na zamówienie mogą poczekać, warto zaproponować opcję alternatywną w formie dostawy oferowanej przez firmę o charakterze pocztowym. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to obecność wyłącznie przesyłek rejestrowanych, dających kontrolę nad tym, gdzie znajduje się paczka.

Opcja błyskawiczna

Choć wielbiciele zwierząt zazwyczaj nie mają problemów z robieniem zakupów na zapas, to jednak zdarzają się sytuacje – zwłaszcza w przypadku mieszkańców dużych miast – kiedy karma czy preparaty weterynaryjne niezbędne są tego samego dnia. W takiej sytuacji klient często nie ma czasu na to, aby samodzielnie wybrać się do sklepu, nie mając nawet pewności, czy w punkcie będzie poszukiwany przez niego produkt. Tutaj zyskują przede wszystkim te internetowe sklepy zoologiczne, które oferują opcję błyskawicznej dostawy tego samego dnia, np. w późnych godzinach popołudniowych, na terenie dużego miasta.

Odbiór w punkcie – nawet w podróży

Z opcji odbioru w punkcie zwykle korzystają osoby poruszające się własnym środkiem transportu, a zarazem pracujące w nieregularnych godzinach, uniemożliwiających dostawę inną metodą. Do odbioru w punkcie zaliczyć można również zakupy z odbiorem w siedzibie stacjonarnej sklepu – ale bez konieczności przebywania w samym sklepie na zakupach.

Alternatywną opcją są np. punkty odbioru zarówno w placówkach pocztowych, jak również i punktach prasowych. Taki odbiór preferowany jest przez osoby, które punkt mają tuż obok swojego miejsca zamieszkania czy pracy.

Ciekawą propozycją sklepów zoologicznych mogą być również opcje odbioru przesyłek na stacjach benzynowych. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób pracujących w rozjazdach, ponieważ umożliwia skorzystanie z odbioru produktów bezpośrednio na trasie powrotu z pracy czy dojazdu do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *