Tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn

Obie firmy stoją wobec wyzwania, jakim jest opracowanie metody, która nie tylko będzie skuteczna i odwracalna, ale również bezpieczna i akceptowana przez użytkowników. Współpraca została już nawiązana, czego wyrazem jest wspólny projekt wieloośrodkowego badania klinicznego II fazy.

"Współpraca między firmami Organon i Schering stwarza solidne podstawy dla rozwiązania problemów, z którymi wciąż zmagamy się w badaniach nad skutecznym i bezpiecznym środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzn" – stwierdził dr Driek Vergouwen, wiceprezydent firmy Organon International Inc. ds. badawczo-rozwojowych.

"Możliwość hormonalnej kontroli płodności u mężczyzn zwiększy wybór dostępnych środków antykoncepcyjnych. Jesteśmy optymistycznie nastawieni co do przyszłych możliwości wypełnienia tej luki" – powiedział profesor Werner-Karl Raff, dyrektor działu kontroli płodności i leczenia hormonalnego firmy Schering AG.

Po pomyślnym zakończeniu obecnego programu badawczego (II fazy) rozpoczną się duże badania kliniczne III fazy dotyczące oceny skuteczności i bezpieczeństwa nowego preparatu w długotrwałej obserwacji. Obie firmy są zgodne co do tego, że pigułka dla mężczyzn nie będzie powszechnie dostępna jeszcze przez co najmniej pięć do siedmiu lat.

Organon jest firmą farmaceutyczną, która angażuje wiele środków w badania i rozwój. Firma opracowuje i wytwarza innowacyjne leki stosowane w ginekologii, psychiatrii, chorobach układu sercowo-naczyniowego, immunologii i anestezjologii. Produkty firmy Organon są sprzedawane w ponad 100 krajach, a w ponad połowie z nich istnieje filia firmy. Organon zatrudnia obecnie około 13.000 osób i wchodzi w skład koncernu Akzo Nobel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *