Pani Iwona właśnie wróciła do pracy po urodzeniu dziecka. Maluch skończył pół roku, więc mama może spokojnie wrócić do biura. Tym bardziej, że w torebce poza dyskretnym elektrycznym laktatorem, ma ze sobą zapas wkładek laktacyjnych. Pod ręką ma je zawsze Pani Andżelika, która dopiero co urodziła. Miną tygodnie, zanim laktacja się ustabilizuje. Krążki do stanika są potrzebne, bo przecież niekontrolowany wyciek pokarmu z piesi karmiącej kobiety nie jest niczym niecodziennym. To nieuniknione, więc dobrze się na to przygotować. Warto się wiec zastanowić nad tym, które wkładki laktacyjne są najlepsze.

baby-17327_640

Dopóki karmisz piersią

Wkładki laktacyjne są niezbędne karmiącym kobietom. Zarówno tym, które urodziły jak i tym z kilkumiesięcznymi dziećmi. Kwestia tego, jak długo trzeba nosić wkładki laktacyjne to sprawa indywidualna. W niektórych przypadkach to wiec dwa miesiące, a w innych nawet dziewięć. Dlatego dopóki wytwarza się pokarm w piersiach, dopóty warto używać wkładek laktacyjnych. Szczególnie w podróży, pracy czy podczas ważnego wyjścia. Plamy na wysokości brodawek nie wyglądają elegancko. Z pewnością odbiorą pewność siebie i komfort.

Ale w sklepach i aptekach jest prawdziwe zatrzęsienie produktów. Jak zatem wybrać te najlepsze?

Wkładki laktacyjne jednorazowe

Są bardzo lubiane i popularne wśród kobiet. To najczęściej profilowane krążki, które wewnątrz mają wiele warstw bawełny lub żelujący wkład. Różnią się od siebie grubością  i wielkością, co oczywiście nie jest bez znaczenia. Większe zbierają pokarm nawet gdy brodawka się przesunie, grubsze mogą być widoczne pod ubraniem, a cieńsze mniej chłonne. Na pewno warto zwracać uwagę na takie kwestie jak: przewiewność wkładek, to czy sztywnieją po nasiąknięciu, czy skutecznie zatrzymują mleko i jego zapach oraz czy samoprzylepne paski są na tyle mocne, że wkładki nie będą się przesuwać.

Wkładki laktacyjne wielorazowe

Szyte są z kilku warstw delikatnego materiału, m.in. bawełny lub bamusa. Można je wielokrotnie prać, nawet w pralce. Dzięki czemu to rozwiązanie bardziej ekonomiczne i ekologiczne od jednorazowych krążków. Dlatego, że nie trzeba regularnie dokupywać nowych, ani wyrzucać zużytych. Niektóre wkładki wielorazowe są wyposażone w specjalną warstwę, która odprowadza wilgoć na zewnątrz. Są jednak niewyprofilowane więc niekiedy mogą odznaczać się pod ubieraniem.

Wskazówka

Warto poszukać dopasowanych rozwiązań wśród jednych i drugich produktów. Wkładki jednorazowe sprawdzą się bowiem świetnie, gdy do wycieku pokarmu dochodzi często – czyli najczęściej tuż po porodzie. W kolejnych miesiącach można już spokojnie przerzucić się na regularne używanie wkładek wielorazowych. Świetnie sprawdzą się jako rozwiązanie profilaktyczne.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *