Bardzo często „udaje się” nam popełniać podczas treningu proste pomyłki, które jednak w konsekwencji przekładają się na utratę wymiernych efektów. Jak ćwiczyć i czego unikać – oto pytanie!!!

Należy skupiać się na technice, a nie na próbach podnoszenia coraz większych ciężarów. Każdy trener odpowie nam , że to technika, a nie obciążenia buduje nam mięśnie!- to dzięki niej możemy aktywować maksymalną ilość włókien mięśniowych . Natomiast ktoś, kto próbuje pokonywać obciążenia i nie zwraca przy tym uwagi na technikę, wyraźnie doprasza się urazu.

training-828760_640

Poświęcenie i wysiłek powinny stać wyżej, niż pokazy. Kulturystyka jest sportem indywidualistów, każdy ćwiczy dla siebie. Dlatego zamiast pokazywać obecnym na siłowni ludziom co potrefisz, lepiej skup się bardziej na samym ruchu i trenuj na maksimum swoich możliwości.

Najcięższe ruchy na początek. Wielu znawców tego sportu pochwala zasadę, w myśl której ćwiczenia z największym obciążeniem należy wykonywać na początku sesji. Szczególnie tyczy się to treningu mięśni klatki piersiowej, w którym wykonuje się dużo ruchów złożonych.

Podczas ćwiczeń z dużym obciążeniem zawsze korzystaj z pomocy drugiego człowieka. Czasami wykonujesz ćwiczenia z dużym obciązeniem – pamiętaj , że podczas nich bezwzględnie obowiązuje zasada ograniczownego zaufania w siłę swoich mięśni.Możesz być w stanie robić powtórzenia w tym stylu – jednak co będzie , gdy po ostatnim powtórzeniu nie dasz rady wypchnąć sztngi w góre i odłożyc na stojak?

Dobry program treningowy powinien być stałum programem. Czasami słychać,jak odzywają się ludzie twierdzący, że konieczne jest stałe stałe wprowadzanie zmian w treningu. Czy jednak nie uważacie, ża zmiana dla samej zmiany mija się z celem? Po co zmieniać coś, co daje efekty i jest dobre? Dopóki program treningowy działa i daje wyniki, wszelkie zmainy są niewskazane, a nawet szkodliwe. Dlatego najlepiej jest hołdować zasadzie – jeśli coś jest dobre, nie próbuj tego ulepszać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *