Butelka o pojemności 700ml,opatrzona elegancką etykietą nawiązuje do szlachetnych whisky, które w podobny sposób dojrzewają. Jubileuszowa butelka w wersji Premium jest godną dekoracją najwytworniejszego stołu i najlepszym dodatkiem posiłku w gronie przyjaciół i gości.

Unikatowy proces produkcji
Żołądkowa Gorzka to oryginalna, tradycyjna wódka gatunkowa o niepowtarzalnym aromacie, klarownej ciemnobrązowej barwie, słodko-korzennym zapachu i charakterystycznym słodko-gorzkim smaku.

Daje bardzo złożone wrażenia smakowe – od pierwszej nuty słodyczy przechodzącej w lekko gorzkawy smak, aż po delikatny, ziołowy posmak. Żołądkowa Gorzka jest również jedyną, polską wódką gatunkową, która dla osiągnięcia właściwego smaku i aromatu leżakuje przed rozlaniem. Właśnie ten czas leżakowania Żołądkowej Gorzkiej, a także niezwykła receptura czyni ją godnym spadkobiercą polskiej tradycji.

Tajemnica smaku i tradycji
Żołądkowa Gorzka jest znanym, acz tajemniczym alkoholem. Jej receptura sięga czasów sarmackiej Polski i kresowych legend. Zawiera w sobie znakomita kompozycję nalewów z ziół i owoców, co jest tym bardziej niezwykłe, że łączenie tych dwóch elementów wymaga nie tylko właściwej receptury, ale także wielkich umiejętności.

Nalewy na zioła dojrzewają w ciemności, z dala od światła, w przeciwieństwie do nalewów owocowych, które bez słońca nie rozwiną pełnego bukietu smaku, ani zapachu.

Żołądkowa Gorzka bywa przez znawców porównywana do Trisz Divinis – słynnej nalewki opisywanej przez Melchiora Wańkowicza, który w czasach międzywojennych przemierzył Rzeczpospolitą Polską wzdłuż i wszerz jej ogromnych terytoriów. Ze swoich wojaży przywiózł nie tylko wspaniałe wspomnienia, które opisał w swoich książkach, ale również recepturę na nalewkę nad nalewkami, która subtelnie poprawia nastrój i łagodzi obyczaje.

Jej obecna nazwa to Żołądkowa Gorzka, której magiczna receptura uległa w ciągu lat pewnym modyfikacjom, ale w dalszym ciągu opiera się na tym,co świadczy o jej niekwestionowanym sukcesie – nalewach z ziół i korzeni oraz suszonych owoców.

Ulubiona wódka Polaków
Żołądkową można smakować na wiele sposobów, zarówno jako smakowitą nalewkę, jak i jako digestif – PRZED lub PO posiłku. Stanowi też doskonały składnik rozluźniających, letnich kolorowych drinków pobudzających trawienie. Doskonale smakuje zmrożona i podawana w małych kieliszkach (shoty) lub – na wzór szkockiej whisky – w szklankach, z dodatkiem kruszonego lodu i soków ze świeżych owoców.

Żołądkowa Gorzka Special Edition butelka o pojemności 700ml, rekomendowana cena produktu wynosi 36,90 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *