Znany amerykański pediatra, dr William Sears, autor wielu książek, w tym „Attachment Parenting Book”, twierdzi z całą stanowczością, że dzieci wychowane tak, że rodzic czule odpowiada na potrzeby, mają większe poczucie bezpieczeństwa, są szczęśliwsze, i mniej zależne. Przeprowdzane m.in. przez niego badanie dowiodły, iż dzieci noszone płaczą mniej, ponieważ tworzy się silniejsza więź z matką a przez to znacznie wzrasta ich poczucie bezpieczeństwa. Dr Sears potwierdza także swoim doświadczeniem, badania innych naukowców, że dzieci noszone i otoczone czułością wyrastają na osoby bardziej pewne siebie, mają lepszy słuch i rozwijają lepszą świadomość przestrzeni ze względu na to, że są w ciągłym ruchu.

To zapewne powody, dlaczego tak wiele kobiet od tysięcy lat używa chust do noszenia swoich Dzieci.
Chusta daje nieocenioną bliskość z Maleństwem, pozwala natychmiast wyczuwać i odpowiadać na jego potrzeby. Maleństwo czuje bicie Twojego serca i kołysze się w rytm znajomych kroków. Jest spokojne, mapoczucie bezpieczeństwa i miłości, doskonale się rozwija.

Ty dzięki chuście możesz stale być z dzieckiem, nie rezygnując ze swoich codziennych zadań i przyjemności. Nie bez znaczenia jest też intymność, jaką daje chusta podczas karmienia piersią, kiedy nie jesteś sama. Chusty przydają się za każdym razem kiedy nosisz dziecko na rękach przez dłuższy czas. Mogą one zastąpić spacerówkę, fotelik bujany, kojec, plastikowe nosidło oraz (absolutnie nie w samochodzie!) wiele fotelików samochodowych, których rodzice często używają jako nosidełek i bujaków. Przydają się kiedy stoisz, ruszasz się, czy siedzisz czytając ulubioną książkę na tarasie. Chusta jest ogromnie przydatna także do opieki nad dziećmi nieco większymi, które już samodzielnie chodzą. Dla nich świat jest ogromnie ciekawy, a siedzenie w wózku to największa nuda. Nie ma nic lepszego niż podziwianie świata na rękach mamy. A Twój kręgosłup zaczyna domagać się już odpoczynku. Właśnie w tym czasie pozycja "Na biodrze” w chuscie to doskonały sposób, aby ulżyć kręgosłupowi, dla którego ciąża to tylko preludium obciążeń. Dzięki chuście bliskość dać Dziecku może także ojciec, ukochana babcia czy niania. Maleństwo z większą lekkością oswoi się z innym rytmem serca, chodem i zapachem. Z większą ufnością zaakceptuje osobę, która zostawać będzie z nim na dłużej.

Nie bój się, że rozpieścisz dziecko!
"Zauważyłem w mojej rodzinie, nasze najbardziej wymagające dzieci – te, które często były noszone na rękach kiedy były małe – wyrosły na najbardziej samodzielne ze wszystkich moich dzieci! To działa!” potwierdza dr Sears.

Nie bój się, że Dziecko wypadnie z chusty!
To jest niemożliwe. Jest szczelnie otulone bardzo wytrzymałym materiałem, dotyka ciałem Ciebie, czujesz każdy jego ruch. Chcąc się zniżyć, nie pochylaj się – uginaj kolana. To doskonale dla Twojego kręgosłupa i bezpieczne dla Dziecka w chuście.

Nie bój się, że Dziecko się pokrzywi!
Maleństwo w chuście przypomina miękko otulone ziarnko fasoli. Bezpieczne, wtulone w Matkę, naturalnie otoczone ciepłem. Przez 9 miesięcy właśnie w takiej pozycji doskonale i zadziwiająco szybko się rozwijało. Zaufaj naturze i swojej intuicji. W odpowiednim czasie, kierując się obserwacją Dziecka i wskazówkami specjalistów, zmieniaj Maleństwu pozycje w chuście.

Patrząc na nasze cudowne, zdrowe i zdolne dziewczynki – Laurę i Zojkę, które od urodzenia były noszone w chustach, potwierdzamy wszystko to z pełnym przekonaniem. To właśnie te małe istotki stały się natchnieniem do powstania firmy BabyBean, której pierwszym produktem są Fasolki – chusty do noszenia dzieci. Mamy nadzieję, że choć troszkę przyczynimy się i do Waszego szczęścia…
 
Czym Fasolka różni się od typowego nosidełka?
Jest wyjątkowo prosta w użyciu i naturalna. Nie posiada klamr, które mogłyby się rozpiąć w niespodziewanej sytuacji. Pozwala przyjmować anatomicznie naturalne pozycje Dziecka. A co ogromnie ważne nie ingeruje w niewykształcone jeszcze do końca stawy biodrowe Dziecka i nie uciska naczyń krwionośnych w okolicach pachwin. Główka dziecka w chuście do czasu, kiedy nie trzyma jej zupełnie samodzielnie jest otulona i podtrzymywana materiałem.

Co ważne:
Zmieniaj strony trzymania Maleństwa, aby mogło rozwijać się harmonijnie. Stanie się to naturalne, jeśli będziesz karmić piersią, dając Maleństwu naprzemian raz prawą, raz lewą pierś.

Noszenie Maleństwa w chuście przed ukończeniem przez Dziecko 8 tygodnia życia skonsultuj ze swoją położną. Najlepiej zrób to przed wyjściem ze szpitala. Choć nawet wcześniaczki są „kangurowane” w chustach, bezpiecznie jest spytać, czy Twój Bobas nie ma żadnych przeciwskazań do noszenia w chuście.

Bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju Dziecka jest różnorodność bodźców i ruch. Staraj się urozmaicać już nawet pierwsze dni  swojemu Maleństwu – przytulaj je w chuście, ponoś na rękach, pomasuj, połóż na swoim brzuchu, zafunduj porcję pocałuków całemu ciałku.

Nie biegaj z Dzieckiem w chuście i trzymaj się z daleka od gorących napojów.
Pamiętaj, że do przewożenia Dziecka samochodem służy fotelik samochodowy i żadna chusta go nie zastępuje.

*Uważaj na chusty niewiadomego pochodzenia, uszyte z nieznanych materiałów. Mogą być uszyte z użyciem mało wytrzymałych tkanin, nici, ściegów oraz dodatków.

Nie zapominaj o sobie
Tylko szczęśliwi rodzice mogą wychować szczęśliwe dzieci – podkreśla wielu psychologów. Dlatego dbaj o siebie, korzystaj z każdej ku temu okazji. Zadbaj szczególnie o swój kręgosłup, który dzielnie znosi trudy ciąży i wie, że to dopiero preludium jego przeciążeń…

Aby dalej służył Ci niezawodnie, noś Maleństwo w Fasolce, stosując się do wskazówek z instrukcji, a przede wszystkim – nie schylaj się! Jeśli chcesz obniżyć pozycję – uginaj kolana! Już teraz natura Cię do tego przygotowuje. Prawda, że z brzuszkiem trudno się schylić, a znacznie łatwiej ukucnąć?
 
Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.fasolka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *