Urządzamy dziecięcy pokoik w skandynawskiej stylistyce

Styl skandynawski zawładnął sercami Polaków. Po latach bylejakości, nasi rodacy stali się sprzymierzeńcami dobrego designu północnych sąsiadów i zrozumieli, że to właśnie w prostocie tkwi największa siła. W ślad za przestronnymi i jasnymi salonami podążają również przytulne i pastelowe pokoiki dla dzieci. Co sprawdzi się w tak urządzonej przestrzeni?

Namiot TIPI – dla poszukiwaczy wrażeń i małych eksploratorów

Pamiętasz, jak w dzieciństwie, przy użyciu krzeseł i koców, budowałaś razem z rodzeństwem domki i kryjówki? Potrzeby dzieci, niezależnie od zmieniającego się wokół świata, pozostają te same. Dziś producenci znaleźli skuteczne i bezpieczne rozwiązania, dzięki którym dziecko zyskuje atrakcyjną przestrzeń do zabawy. Jest nią funkcjonalny i lekki w konstrukcji namiot TIPI, który składa się z drewnianego stelaża i ładnej szaro-różowej tkaniny. Gruba podłoga namiotu zapewnia dziecku ciepło i komfort, zapobiegając przed wychłodzeniem od kontaktu z zimną podłogą. Tego typu gadżet może stać się świetną scenerią do zabaw w dom czy przeniesienia się w miejscu i czasie do zielonego lasu. Może także sprzyjać zabawie w Indian. Materiałowy namiot oferuje m.in. sklep.lulando.pl.

Mięciutkie kocyki poszewki – idealne otulacze do snu

Hitem tego sezonu jest milutki w dotyku kocyk minky. Przyjemne i zapewniające ciepło wypełnienie, solidnej jakości bawełna we wspaniałej kolorystyce, staranne obszycia – zdecydowanie warto mieć choć jeden egzemplarz takiego kocyka w swoim domu. Wśród najmodniejszych kolorów tkanin pojawia się pastelowy róż, szarość, mięta, rozbielony błękit i biel. Atrakcyjnie prezentują się charakterystyczne – dla bawełnianej tkaniny minky –wypustki.

Zasłony i rolety – dla ograniczenia wpadania światła słonecznego

Urządzając skandynawski pokój dla dziecka, warto postawić na modne tkaniny. Przytulne biało-szare zasłony, w modne w tym sezonie romby, będą świetnie wpisywać się w styl scandi. W pokoju dziecięcym dobrze sprawdza się lekka i pogodna stylistyka w pastelowej kolorystyce, która wycisza i odpręża. Można do niej dobrać poduchy w podobnym wzorze, które ocieplą przestrzeń.

Bezpieczna przestrzeń do zabawy – kolorowa mata

Aby zapewnić maleństwu bezpieczną przestrzeń do zabawy, do jego pokoju warto dokupić matę. Miła tkanina ochroni dziecko przed chłodem podłogi i zabrudzeniami. Zamortyzuje upadek i sprawi dużo radości. Kolorowy nadruk w postaci puzzli pobudzi wyobraźnię i poprawi nastrój w gorsze dni. Wodoodporna tkanina uchroni parkiet w każdej awaryjnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *