Zasady promocji są bardzo proste. Najpierw trzeba doładować swoje konto we FreecoNet za min. 100 zł. Połowa kwoty doładowania to wielkość rabatu przy zakupie sprzętu VoIP w sklepie 4IP.pl (www.4ip.pl). Następny krok to wybór urządzenia objętego promocją spośród dwóch producentów VoIP, z którymi obecnie współpracuje FreecoNet. Linksys oferuje modele – PAP2T, SPA2102, SPA3102, WRTP54G, natomiast DrayTek – Vigor 2100V i 2700VG.

Doładowując konto FreecoNet kwotą 100 zł, bramkę Linksys PAP2T-EU można kupić już za 139 zł brutto. Za symboliczną złotówkę kupimy to urządzenie przy doładowaniu konta we FreecoNet za co najmniej 396 zł. Nowa oferta FreecoNet jest atrakcyjna także dla firm i bardziej wymagających użytkowników. Promocją objęte są bowiem routery VoIP – np. urządzenie DrayTek Vigor 2100V przy doładowaniu konta FreecoNet za min. 728 zł, kosztuje tylko 1 zł.

Urządzenia VoIP objęte promocją skonfigurowane są już do działania we FreecoNet. Dzięki temu nie trzeba męczyć się z ręczną konfiguracją i zgłębiać szczegółów technicznych ustawień. Wystarczy podłączyć tylko bramkę czy router i można korzystać z FreecoNet. Środki z doładowania konta FreecoNet na pewno szybko nie znikną – rozmowy przez TelArenę są obecnie najtańsze na rynku (od 5 groszy brutto za minutę na stacjonarne w Polsce, od 11 groszy brutto za granicę, od 32 groszy na komórki), przy sekundowym naliczaniu. Trzeba też zaznaczyć, że środki zgromadzone na koncie FreecoNet nigdy nie przepadają.

"Oferta tanich urządzeń VoIP skonfigurowanych do działania w sieci FreecoNet to przykład tego, że usługodawcy VoIP podążają już śladem operatorów komórkowych i zaczynają dopłacać do oferowanego przez siebie sprzętu. Gotowe do działania zestawy FreecoNet dostępne są na razie tylko w sklepie internetowym 4IP.pl, ale wkrótce promocyjne zestawy pojawią się też w innych sklepach. Jesteśmy przekonani, że ta strategia przełoży się na jeszcze większą popularyzację telefonii VoIP wśród Polaków" – mówi Jan Wyrwiński, kierownik projektu FreecoNet.

Użytkownicy FreecoNet mogą za darmo rozmawiać ze wszystkimi, którzy zarejestrowali na tej platformie swoje numery – nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą te numery i w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy. Na numery niezarejestrowane we FreecoNet można dzwonić przez dowolnego operatora VoIP lub przez TelArenę – usługę w ramach FreecoNet. Za każdym razem, kiedy użytkownik FreecoNet dzwoni na numer nie zarejestrowany na platformie, operatorzy na TelArenie walczą o możliwość zrealizowania jego połączenia i zawsze wygrywa najtańszy. ęłęóUżytkownikiem FreecoNet może zostać każdy, kto dysponuje stałym dostępem do Internetu. Dzwonić można albo za pośrednictwem komputera (za pomocą darmowego oprogramowania i słuchawek z mikrofonem), albo przez zwykły telefon podłączony do subsydiowanej przez FreecoNet bramki VoIP. Rejestracja numeru we FreecoNet lub otrzymanie nowego numeru z większości stref numeracyjnych w Polsce odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: www.freeconet.pl.

Fakty o FreecoNet
Co jest potrzebne:

  • telefon stacjonarny od dowolnego operatora (VoIP lub tradycyjnego),
  • dowolna bramka VoIP, telefon IP lub softphone
  • dostęp do Internetu.

Korzyści:

  • darmowe rozmowy wewnątrz FreecoNet,
  • najniższe stawki na połączenia poza platformą,
  • zachowanie starego numeru i telefonu.

Opłaty:

  • Pierwsze 3 miesiące – za darmo,
  • potem – 1,95 zł brutto na miesiąc.

Twórca:
Datera Sp. z o.o. (http://www.datera.pl), ekspert w dziedzinie doradztwa telekomunikacyjnego w dużych organizacjach (firmy, instytucje, etc.) i innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla MSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *