To bardzo ważne i cenne. Tym bardziej, że nie od dziś wiadomo, że im lepiej dziecko czuje się w wózku, tym większa jest przyjemność spacerowania. I korzyści z niego bez liku- dzieci, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, szybciej się rozwijają i rzadziej chorują.

ABC ubierania

Jak dobrze ubierać niemowlę na spacer? To zależy od pory roku i tego, co się dzieje na zewnątrz. W chłodniejsze dni warto stosować zasadę ubierania na tzw. cebulkę. Dzięki temu dziecko ani nie zmarznie, ani się nie spoci- nie ma więc szans na przeziębienie, poczucie dyskomfortu, płacz, krzyk czy marudzenie. W zimne, wietrzne dni zadbaj o to, aby niemowlę miało na sobie dopasowane body lub koszulkę, która będzie chronić plecy i klatkę piersiową dziecka. To absolutna podstawa i bez niej ani rusz- o każdej porze roku, przy każdym typie pogody, o każdej porze dnia.  W upalne dni zakładaj dziecku body na ramiączkach, w chłodniejsze- body z krótkim rękawem, a gdy jest naprawdę zimno- body z długim rękawem, a na to bluzę lub sweterek.

Kocyk czy śpiworek?

Kocyk czy śpiworek? Oto jest pytanie! Im młodsze dziecko i im zimniej na dworze, tym lepiej sięgnąć po śpiworek. Śpiworek ma bowiem tę przewagę nad kocykiem, że gwarantuje otulanie ciepłem nawet największego urwisa i wiercipiętę, a w starciu z wiatrem zawsze wychodzi obronną ręką. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które dobrze się sprawdza zarówno w domu, jak i poza nim. Ważne jest jednak to, aby śpiworek zapewniał dziecku same pozytywne wrażenia- by był miły, przytulny, by nie uwierał, nie powodował dyskomfortu, otulał, ale nie krępował ruchów, by był wykonany z bawełny, by był delikatny w kontakcie z wrażliwą skórą niemowląt.

Aby śpiworek dobrze spełniał swoje funkcje, powinien być praktyczny i łatwy w użyciu- z funkcjonalnym zapięciem, łatwy do utrzymania w czystości, szybkoschnący, z możliwością prania w pralce i suszenia w suszarce bębenkowej w niskiej temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *