Czy dobrze znasz swojego stomatologa?

Ale wiele z nas niestety o tym zapomina i zaniedbuje higienę jamy ustnej, bądź kontrolne wizyty u stomatologów. Gdy zaczyna nas cos pobolewać, dopiero wtedy szukamy ratunku u stomatologa. I wtedy pojawia się kluczowy problem. DOBRY I ZAUFANY STOMATOLOG. Naprawdę ciężko go znaleźć.

Ówczesna technika stomatologiczna jest wysoce rozwinięta. Upewnij się, czy Twój lekarz czyta na bieżąco czasopisma dla stomatologów?

Jest w nich wiele ważnych informacji. Lekarze powinni ciągle się doszkalać i poznawać nowe techniki leczenia. To właśnie jest zawarte w czasopismach dla stomatologów. Przy kolejnej wizycie możesz delikatnie zapytać Twojego lekarza o najnowsze techniki, wtedy sprawdzisz go czy jest na bieżąco z nowinkami medycznymi. Wiele z czasopism stomatologicznych można prenumerować. Jednym z nich jest np. „Forum stomatologii praktycznej”. Możesz polecić to Twojemu lekarzowi, jeśli jeszcze nie zaczął tego czytać. Znajdzie tam nie tylko nowinki ze świata stomatologii, ale także ciekawe artykuły, badania i przypadki medyczne.

To wszystko oczywiście wpłynie na Twoja korzyść. Dzięki temu, będziesz świadomy/a do jakiego dentysty chodzisz. Może przeżywasz tam ósme poty, ból i inne nieprzyjemne uczucia, żyjąc w niewiedzy jakie istnieją nowe, bezbolesne techniki leczenia zębów. Jeśli będziesz posiadał/a piękny uśmiech Twoje samopoczucie znacznie się poprawi, jak i Twoja samoocena.

Czy słyszeliście np. co to jest bruksizm?

Niewiele osób wie, że stres i towarzyszące mu silne napięcie może prowadzić do poważnych uszkodzeń uzębienia? Fińscy badacze zaobserwowali, że poziom stresu w pracy skutkuje zgrzytaniem zębami i nadmiernym zaciskaniem szczęk. Cierpią na to przeważnie osoby na wysokich stanowiskach.

Jak sami widzicie w czasopismach dla stomatologów można znaleźć bardzo dużo ciekawych informacji dla każdego a zwłaszcza dla przyszłych lekarzy dentystów – studentów stomatologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *