Warszawiaku – „Daj im przyszłość”

W najbliższą sobotę warszawiacy wraz z całymi rodzinami zaproszeni są do wspólnej rozrywki. Na najmłodszych czekają ciekawe zabawy i konkursy z upominkami. Rodzice i wszyscy chętni zaś będą mogli dowiedzieć się szczegółów na temat rodzinnej opieki zastępczej. Na potrzeby kampanii "Daj im przyszłość – Warszawskie Rodzinne Domy Dziecka" przygotowane zostały wyczerpujące materiały i ulotki informacyjne. Profesjonalnych porad udzielą konsultantki z Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie, które przez cały dzień będą czekać na zainteresowanych. O radościach i troskach rodzicielstwa zastępczego opowiedzą warszawskie rodziny, które zajmują się zawodowo dziećmi pozbawionymi właściwej opieki.

Na scenie Warszawskiego Spotkania Rodzinnego pojawią się zespoły muzyczne i taneczne. Młodsi zaśpiewają znane piosenki razem z zespołem Dzieci z Brodą. Dla starszych – jako gwiazda pikniku – zagra znana para Anita Lipnicka i John Porter. Gospodarzem programu będzie znana prezenterka telewizyjna Anna Popek. Popołudniu zostanie wręczona nagroda w konkursie na nowy plakat, który będzie promował kampanię "Daj im przyszłość".

Dodatkowymi atrakcjami, które będą czekać na wszystkie dzieci, są m.in.: pokazy szczudlarzy, klownów i mistrzów magii. Co odważniejsi dosiądą kucyków, do dobrej zabawy zachęcać będzie wesołe miasteczko.

Program Warszawskiego Spotkania Rodzinnego:
11:00 – powitanie mieszkańców Warszawy
11:15 – koncert zespołów dziecięcych i młodzieżowych
13:15 – pokaz tańca breakdance
14:15 – przekazanie książek dla rodzinnych domów dziecka
15:15 – pokaz tańca towarzyskiego
15:45 – koncert zespołu Dzieci z Brodą
16:45 – rozstrzygnięcie konkursu na nowy plakat dla kampanii "Daj im przyszłość"
18:00 – koncert gwiazdy: Anita Lipnicka & John Porter

Kampanię "Daj im przyszłość – Warszawskie Rodzinne Domy Dziecka" zainicjowało w listopadzie 2004 r. Biuro Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Jej celem jest tworzenie rodzinnych form opieki zastępczej, dzięki którym dzieci przebywające w państwowych placówkach opiekuńczo-wychowawczych mogą być wychowywane w rodzinach. W jej ramach organizowane są szkolenia, imprezy plenerowe i masowe skierowane do wszystkich warszawiaków, a szczególnie tych, którzy mogliby założyć rodzinę zastępczą. Kampania wpisuje się w przebudowę systemu opieki zastępczej nad dziećmi w Polsce. Patronat nad nią objęli m.in. Prezydent RP – Lech Kaczyński, rzecznik Praw Dziecka, UNICEF. W ramach kampanii do tej pory przeszkolono ponad 70 rodzin.

Dla celów informacyjnych powstała strona internetowa: www.dajimprzyszlosc.pl oraz bezpłatna infolinia (tel. 0-800 88 99 88), pod której numerem można uzyskać pełną informację na temat rodzinnych domów dziecka.

Dodatkowych informacji udzielają:
Aneta Kępka – Biuro Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy
Tel.: (22) 595 32 86
e-mail: akepka@warszawa.um.gov.pl
Ewa Hryniewicz – Partner of Promotion
Tel.: (22) 858 74 58
e-mail: e.hryniewicz@partnersi.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *