Czy Twoje dziecko też moczy się w nocy?

Stanowisko konsultacyjne znajdzie się w namiocie, który stanie na Polach Mokotowskich od strony ulicy Żwirki i Wigury, naprzeciwko sceny. Bezpłatne porady udzielane w nim będą między godziną 13 a 17.

Moczenie nocne jest problemem zdrowotnym, który dotyka w Polsce blisko 300 tys. dzieci. Panuje opinia, że jest jedynie niewinną dolegliwością, stąd wiele moczących się dzieci w ogóle nie trafia do lekarza lub zgłasza się do niego zbyt późno. Ignorowanie tego schorzenia może być przyczyną nieprawidłowych kontaktów z rówieśnikami i konfliktów w rodzinie. Dlatego też nie powinno się przyjmować postawy biernego oczekiwania, ale jak najszybciej udać z dzieckiem do lekarza.

Porady medyczne udzielane podczas Warszawskiego Pikniku Rodzinnego przez lekarzy zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu cieszyły się dużym zainteresowaniem. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować bezpłatne konsultacje medyczne już po raz drugi. Widzimy, że w ten sposób udaje nam się zachęcić rodziców do mówienia o tym problemie i uświadomić im, że schorzenie to można leczyć – mówi dr n. med. Grzegorz Paruszkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Moczeniem Nocnym  „DOBRA NOCKA”.

Warszawskie Spotkania Rodzinne organizowane są przez Biuro Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Na uczestników imprezy czekają takie atrakcje jak koncerty zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz pokazy tańca towarzyskiego i breakdance. W programie przewidziano również koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera.

Informacje dodatkowe:
Stowarzyszenie „DOBRA NOCKA” powstało w 2003 roku z inicjatywy grupy lekarzy od wielu lat zajmujących się leczeniem dzieci z moczeniem nocnym. Jego członkowie propagują i rozwijają inicjatywy, postawy i działania mające na celu nagłośnienie problemu moczenia nocnego u dzieci.

Stowarzyszenie jest wspierane przez Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, które objęły honorowy patronat nad organizacją. W listopadzie 2004 Stowarzyszenie „DOBRA NOCKA” otrzymało status organizacji pożytku publicznego.

Informacje na temat moczenia nocnego można znaleźć na stronie internetowej www.moczenienocne.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 35 35 00, czynnej w poniedziałki i środy w godzinach od 18.00 do 20.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *