Większa wydajność – Sekatory Bosch AHS Power i AHS Pro

Urządzenia zostały również wyposażone w nowe listwy nożowe. Rozwiązania te wpłynęły na zwiększenie wydajności produktów, które są niezbędne do pielęgnacji żywopłotów czy krzewów.

Decydującymi kryteriami przy wyborze sekatora są: wysokość i szerokość żywopłotu, grubość gałęzi i twardość drewna. Bosch posiada w swojej ofercie sekatory, które można dobrać do każdego typu żywopłotu. Wszystkie urządzenia posiadają laserowo wykrawane i szlifowane diamentem noże z wysokiej jakości stali, są dobrze wyważone i odznaczają się ergonomicznym wzornictwem.

Od roku 2006 Bosch oferuje sekatory serii Power i Pro z silnikami wyższej mocy i nowymi listwami nożowymi. Sekatory średniej klasy wydajności są reprezentowane przez modele AHS 550-24 ST, AHS 600-24 ST i AHS 650-24 ST o długościach prowadnic od 55 do 65 centymetrów i posiadają silniki o mocy 600 W. Modele AHS 400-24 T i AHS 480-24 ST o długościach prowadnicy od 40 do 48 centymetrów są wyposażone w silniki o mocy 550 W. Należące do serii Pro modele AHS 6000 Pro-T i AHS 7000 Pro-T z prowadnicami o długości 60, 70 centymetrów napędzane są silnikami o mocy 700 W.

Moment obrotowy dochodzący do 50, 80 Nm wpływa na efektywność, a duże odstępy pomiędzy nożami (24, 34 mm) – wydajność, precyzję i szybkość cięcia. Nowością w obu klasach urządzeń jest metalicznie połyskująca listwa nożowa, która zapewnia lepszą widoczność narzędzia, niż w przypadku stosowanych dotychczas czarnych listew.

Jako wyposażenie dodatkowe Bosch oferuje do nowych modeli sprawdzony system Collecto, wykonany z lekkiego, wytrzymałego plastiku. Montuje się go beznarzędziowo, przy pomocy dwóch lub trzech śrub, do listwy nożowej sekatora. Przy cięciu w poziomie Collecto zapobiega opadaniu ściętych gałązek i liści do wnętrza żywopłotu, gdzie mogłyby uschnąć i utrudniać dostęp światła.

Sugerowana cena detaliczna brutto, sierpień 2006 – sekatory Bosch – od 299 do 799 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *