Wiosną i latem wolę bez! Dlaczego?

To najlepszy moment, aby przypomnieć wszystkim Państwa Czytelnikom, że najwyższy czas zerwać z tym toksycznym i niewygodnym partnerem.

31 maja – jak co roku – obchodzić będziemy ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU
Światowy Dzień bez Tytoniu to część programu Europy wolnej od dymu tytoniowego przyjętego na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Madrycie w 1988 roku. W tym dniu WHO stara się zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu, koncentrując się za każdym razem na wybranym aspekcie tego złożonego problemu.

Hasło obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu w Polsce w roku 2006 brzmi „Każdy papieros niszczy Twoje zdrowie!”. Zwraca ono uwagę na fakt, że palenie papierosów zawsze i w każdej ilości prowadzi do uszkodzenia zdrowia. /www.promocjazdrowia.pl/

Około 70% palaczy na świecie deklaruje, że chce przestać palić, 30% próbuje każdego roku rzucić palenie, ale mniej niż 5-6% odnosi długotrwały sukces, jeśli robi to na własna rękę. 

Przyczyna? To kwestia głodu nikotynowego. Dla palacza, który rzuca palenie polegając jedynie na silnej woli, już po kilku godzinach papieros staje się najbardziej pożądana rzeczą na świecie. A kto lubi, gdy się mu cos zabiera?

Z myślą o tych:

  • którzy dostrzegli, że papieros już nie dodaje nikomu uroku, a moda na palenie dawno minęła
  • którzy wstydzą się swojego nieodłącznego, codziennego towarzysza – papierosa
  • którzy nie chcą być mądrzy po szkodzie i zrozumieli, że promowanie zdrowia nie jest zamachem na ich wolność

czyli dla tych, którzy wiosną, latem i przez cały rok wolą bez powstały plastry i pastylki NiQuitin®, pomagające rzucić szkodliwy i wstydliwy nałóg.

Są skuteczne i proste w użyciu.Ich składnikiem jest czysta nikotyna, która nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, powoli uwalnia się do organizmu, niwelując w znaczny sposób odczuwany głód nikotynowy.

Stopniowe ograniczanie ilości wprowadzanej do organizmu nikotyny sprawia, że powoli się od niej odzwyczajamy.

PLASTRY CZY PASTYLKI? – DOSTOSUJ RODZAJ PREPARATU DO SWOICH POTRZEB!Poszukujesz dyskretnej, stosowanej raz na dobę Nikotynowej Terapii Zastępczej – zastosuj plastry NiQuitin®.Chcesz aktywnie kontrolować proces rzucania palenia – wybierz pastylki NiQuitin.

Plastry NiQuitin® skuteczność
Plastry z nikotyną  przez środowisko medyczne uznane są za środek skutecznie pomagający palaczom rzucić palenie. Ryzyko, że osoby stosujące je przeniosą swoje uzależnienie od nikotyny z palenia na plastry jest bardzo niskie. Po pierwsze, źródło nikotyny zostało oddzielone od nałogu palenia (czynników psychologicznych i społecznych, a więc zachowań związanych z paleniem). Po drugie, sposób dostarczania nikotyny z plastra jest inny niż z papierosów – nikotyna jest powoli wchłaniana przez skórę do krwiobiegu. W związku z tym plaster nikotynowy nie daje skokowego i szczytowo-wysokiego poziomu dawki nikotyny, który ma związek z uzależnieniem od nikotyny. Stopniowa redukcja poziomu nikotyny pozwala osobom uzależnionym uwolnić się od nałogu.

Badania wykazały, że plastry NiQuitin® są dwukrotnie skuteczniejsze aniżeli placebo2, a po  3 latach leczenia za ich pomocą skuteczność kuracji była ponad  2,5 krotnie wyższa niż przy stosowaniu placebo. 3

bezpieczeństwo
Plastry NiQuitin® są dostępne bez recepty. Ponad 120 milionów plastrów NiQuitin® sprzedano na całym świecie ponad 12 milionom ludzi, uzyskując bardzo pozytywne raporty na temat ich bezpieczeństwa (dane: GSK, niquitin.pl).

wygoda
Plastry NiQuitin® można po prostu przykleić rano i nosić przez 24 godziny. W związku z tym osoby je stosujące nie potrzebują regularnego "dozowania", tak jak w przypadku gum. Po prawidłowej aplikacji plaster NiQuitin® nie zakłóca normalnego trybu życia. – można z nim np. brać prysznic i pływać.

Pastylki NiQuitin®
Powszechnie stosowaną metodą oceny siły uzależnienia od tytoniu jest opracowany w 1991 roku Test Na Uzależnienie Od Nikotyny Fagerstroma. Według testu osoby sięgające po pierwszego papierosa w przeciągu 30 minut od przebudzenia uznaje się za silnie uzależnione.

Natomiast osoby, które wypalają pierwszego papierosa później, za słabo uzależnione.
Istotną cechą pastylek NiQuitin® jest fakt, że właściwa dawkę nikotyny określa się w oparciu o czas, który mija od przebudzenia do zapalenia pierwszego papierosa., a nie w oparciu o liczbę papierosów wypalonych w ciągu dnia.

Przy silnym uzależnieniu należy przyjmować pastylki o dawce 4 mg, przy słabym – pastylki o dawce 2 mg.

Niquitin - Pastylki do ssaniaNiquitin - pastylki do ssania 4mg
Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wykazały, że szansa na rzucenie palenia przy zastosowaniu pastylek NiQuitin® jest:
aż 2,69 razy wyższa w grupie przyjmującej dawkę 4 mg w porównaniu do placebo
aż 2,14 razy wyższa w grupie przyjmującej dawkę 2 mg w porównaniu do placebo   
Dla osób mających problemy z opanowaniem głodu nikotynowego istotne będzie to, że pastylki NiQuitin®  dostarczają od 25 – 27%  nikotyny więcej, aniżeli gumy czy pastylki podjęzykowe.
 

W przeciwieństwie do innych pastylek z zawartością nikotyny, w tym pastylek podjęzykowych, pastylki NiQuitin® dostępne są w wariancie 4 mg – dla osób silnie uzależnionych, których jest najwięcej wśród palaczy.  Badania wykazały dodatkowo, ze nikotyna zawarta w pastylkach NiQuitin® 4 mg utrzymuje metabolizm na wysokim poziomie, nie powodując wzmożonego apetytu podczas rzucania palenia.  Fakt ten zainteresuje z pewnością nie tylko Panie.
 

Konkurencyjne dla pastylek gumy do żucia należy przyjmować przez dłuższy okres czasu (pastylki NiQuitin® zaleca się stosować ok. 3 miesiące, przy stosowaniu gum dopiero po 3 miesiącach zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki. Ze względu na różnice w zalecanym czasie kuracji stosowanie pastylek NiQuitin® jest po prostu tańsze. 
NiQuitin® Pastylki do ssania to produkt dla tych, którzy chcą aktywnie kontrolować proces rzucania palenia.

Uwaga: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Indywidualny Plan Rzucenia Palenia ZDECYDOWANI NIE PALIĆTM
Aby zachęcić palaczy do podjęcia kuracji plastrami i pastylkami NiQuitin®  i pomóc tym, którzy już się na nią zdecydowali, opracowany został Indywidualny Plan Rzucenia Palenia ZDECYDOWANI NIE PALIĆT. Plan – dostępny na stronie www.niquitin.pl dostarcza przyjacielskich, praktycznych porad, które dostosowane są indywidualnie do stylu życia i przyzwyczajeń osoby rzucającej palenie – bez względu na wiek i stopień dotychczasowego uzależnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *