Wszystko, co warto wiedzieć o kredytach hipotecznych – Rodzaje kredytów hipotecznych

Rodzaje kredytów hipotecznych:
1. Kredyt hipoteczny – kredyt pozwalający kredytobiorcy przeznaczyć środki na zakup nieruchomości. Środki nie trafiają do kredytobiorcy, ale są bezpośrednio przekazywane sprzedającemu. Potrzebujesz kredytu? Nic prostszego – wystarczy wysłać Formularz Kontaktowy (link http://www.familyfinanse.pl/index.php/content/view/5/7/ i/lub http://www.familyfinanse.pl/kontakt/index.php )

2. Kredyt budowlano-hipoteczny – przeznaczeniem tego kredytu jest budowa domu przez osobę fizyczną, developera lub spółdzielnię. Kredyt uruchamiany jest zazwyczaj w transzach – bank wypłaca transze kredytu po zakończeniu kolejnych etapów budowy (na podstawie wpisów do dziennika budowy i/lub wizytacji na budowie) albo w uzgodnionych terminach (zgodnie z umową z developerem/spółdzielnią). Potrzebujesz pomocy w wyborze banku? Zapraszamy (link http://www.familyfinanse.pl/index.php/content/view/5/7/ i/lub http://www.familyfinanse.pl/kontakt/index.php )

3. Kredyt refinansowy – kredyt przeznaczony na spłatę innego kredytu zabezpieczonego hipoteką, zaciągniętego w innym banku. Warto pomyśleć o refinansowaniu, kiedy znacząco zmieniły się warunki przyznawania kredytów (np. radykalnie obniżono marże, jak miało to miejsce pomiędzy 2004 a 2007 rokiem), a aktualny bank nie jest chętny do negocjacji. Sprawdź jaką masz marżę w swoim kredycie, a pomożemy Ci ją obniżyć – Skontaktuj się! (link http://www.familyfinanse.pl/index.php/content/view/5/7/ i/lub http://www.familyfinanse.pl/kontakt/index.php )

4. Kredyt konsolidacyjny – kredyt mający na celu spłatę zadłużenia z tytułu kilku kredytów (np. kredytu mieszkaniowego, kredytu na zakup samochodu, kredytu na zakup sprzętu AGD, zadłużenia na karcie kredytowej) i zabezpieczenia ich hipoteką na nieruchomości. Zalety kredytu konsolidacyjnego:
 – jedna rata miesięczna zamiast kilku
 – wydłużenie czasu spłaty zobowiązań
 – docelowa rata jest znacząco niższa niż suma rat płaconych przed konsolidacją (zarówno z powodu dłuższego okresu spłaty jak i uśrednionego niższego oprocentowania).

Nie wiesz jak to zrobić? Zajmiemy się tym za Ciebie – wyślij tylko Formularz Kontaktowy (link http://www.familyfinanse.pl/index.php/content/view/5/7/ i/lub http://www.familyfinanse.pl/kontakt/index.php )

Przy okazji każdego z kredytów można wnioskować o dodatkowe środki na:
– koszty związane z zakupem (prowizje, opłaty sądowe i notarialne)
– wydatki związane z remontem bądź wykończeniem nieruchomości a wszystko to oprocentowane tak samo jak kredyt hipoteczny.

Niektóre banki pozwalają też na uzyskanie dodatkowych środków w gotówce na dowolny cel – oprocentowanie jest wtedy zazwyczaj wyższe niż samego kredytu hipotecznego, ale znacznie niższe niż kredytu gotówkowego

Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego może być nieruchomość, która jest finansowana z kredytu mieszkaniowego lub dowolna inna nieruchomość akceptowana przez bank i pozostająca do dyspozycji kredytobiorcy.

Więcej pytań? Wystarczy napisać na kontakt@familyfinanse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *