Jak wybrać najlepszą pralkę?

Nowoczesne pralki zużywają minimalną ilość prądu, skutecznie piorą w niskiej temperaturze i odświeżają ubrania przy pomocy podgrzanego powietrza. Sprawdź, jakie funkcje powinna mieć pralka najlepsza dla całej rodziny.

Przy małych dzieciach kosz na pranie nigdy nie jest pusty. Dlatego wybierz pojemną pralkę, która pomieści od 8 do 12 kg rzeczy. Jeśli masz małą łazienkę, kup pralkę w wersji Slim, czyli węższą od standardowej o ok. 10 cm lub małą pralkę otwieraną od góry. Możesz też wybrać taką do zabudowy i wstawić ją np. do kuchni. Pralka do zabudowy ma nieco mniejszą pojemność, za to dopasujesz ją idealnie do szafek kuchennych.

Pierz ekonomicznie

Dzieci wciąż się brudzą, dlatego zmieniasz im ubrania nawet kilka razy dziennie. A im częściej pierzesz, tym więcej wody i prądu zużywasz. Aby zaoszczędzić pieniądze, wybierz pralkę, która będzie wydajna i ekonomiczna. Szukaj tych oznaczonych symbolami A, A+, A++ oraz A+++, czyli najbardziej energooszczędnych. Będziesz mieć pewność, że pralka zużywa jak najmniej energii tak jak np. model pralki Samsung WF8EF5ELW4W czy Bosch Serie 8 WAW 24740PL.

A jeśli chcesz, aby Twoje rachunki były jeszcze mniejsze, wybierz pralkę, która skutecznie usuwa zabrudzenia w niskiej temperaturze jak np. Samsung AddWash z technologią ecobubble, czyli aktywnej piany, która wnika w tkaniny nawet 40 razy szybciej niż tradycyjny proszek.

Zainwestuj w dodatkowe funkcje

Nowoczesne pralki same ważą zawartość bębna, aby precyzyjnie dopasować ilość wody i proszku do cyklu prania. Nie musisz więc czekać aż pralka wypełni się po brzegi, by zrobić kolejne pranie. Wygodnym rozwiązaniem są dodatkowe drzwi, przez które możesz dorzucić ubranie, które znalazłaś już po rozpoczęciu prania. Drzwi posiadają system zabezpieczeń przed dziećmi, który zablokuje je, gdy temperatura prania przekroczy 50°. Mają je wszystkie pralki Samsung AddWash.

Możesz też kontrolować cykl prania przy pomocy smartfona, nie odrywając się od zabawy z dziećmi. Wystarczy, że ściągniesz na telefon odpowiednią aplikację, która powiadomi Cię, że pranie już się skończyło. Upewnij się również, że pralka posiada funkcję szybkiego prania, co pozwoli Ci zaoszczędzić jeszcze więcej czasu w ciągu dnia.

Susz pranie ekspresowo

Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na rozwieszenie mokrych ubrań, zainwestuj w pralko-suszarkę. Od razu po skończeniu prania włączasz tryb suszenia i wyjmujesz z urządzenia idealnie suche rzeczy. Pralko-suszarka ma jeszcze jedną zaletę – możesz w niej odświeżać ubrania przy pomocy podgrzanego powietrza. Para skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy i bakterie, a także nieduże zabrudzenia. Ta innowacyjna technologia nie wymaga użycia żadnych środków piorących ani wody. Funkcję tę mają m.in. pralki Samsung oraz LG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *