Wybrane przepisy z pakietu ciążowego „SetPoint Mama”

Sałatka brokułowa z fasolką i fetą [1 porcja]
sos: 1 łyżka majonezu, 1 łyżka jogurtu, 1 ząbek czosnku, sól, pieprz, 1/2 główki brokuła, 1/5 kostki sera feta, 2 łyżki czerwonej fasolki z puszki

Przygotować sos z majonezu, jogurtu, czosnku, soli i pieprzu. Brokuły zblanszować (wrzucić na kilka minut na wrzątek i po wyjęciu oblać zimną wodą) i podzielić na małe cząstki. Brokuły wymieszać z serem feta, odsączoną fasolą i polać sosem.

Brokuły są bogatym źródłem kwasu foliowego, niezwykle ważnego dla zdrowia dziecka, ze względu  na wpływ na prawidłowy rozwój układu nerwowego. Dodatkowo brokuły razem z serem feta są dobrym źródłem wapnia, najważniejszego składnika naszych kości. Fasolka natomiast to bardzo dobre źródło białka roślinnego.

Sałatka brokułowa z szynką [1 porcja]
1/2 głowy ugotowanych na półtwardo brokułów, 10-12 pomidorków koktajlowych, 1-2 plastry szynki wieprzowej, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, sól, pieprz

Brokuły podzielić na różyczki, pomidorki pokroić w ćwiartki, szynkę w plasterki. Składniki wymieszać, doprawić oliwą i przyprawami.

Brokuły są bogatym źródłem kwasu foliowego, niezwykle ważnego dla zdrowia dziecka, ze względu na wpływ na prawidłowy rozwój układu nerwowego. Szynka jest dobrym źródłem żelaza, na którego zapotrzebowanie w ciąży wzrasta. Oliwa z oliwek dostarcza dobrej jakości kwasów tłuszczowych. Pomidory natomiast to „kopalnia” potasu, który reguluje pracę układu krążenia oraz likopenu, który jest silnym przeciwutleniaczem, walczącym z wolnymi rodnikami, które mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu.

Potrawka z kurczaka i pomidorów [2 porcje]
1/2 piersi kurczaka, pomidory z puszki, 1/2 kubka kefiru (150g), sól, biały pieprz, słodka papryka, natka pietruszki, czosnek, zioła prowansalskie, 1 łyżeczka masła, 1 łyżka oliwy z oliwek, 1 łyżeczka parmezanu

Kurczaka pociąć w kostkę i zamarynować kilka minut w oliwie z oliwek z dodatkiem w/w przypraw. Kurczaka podsmażyć na patelni, dodać pomidory i na koniec kefir i masło. Na talerzu posypać parmezanem.

Pomidory to „kopalnia” potasu, który reguluje pracę układu krążenia oraz likopenu, który jest silnym przeciwutleniaczem, walczącym z wolnymi rodnikami, które mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu. Pierś z kurczaka oraz kefir to bogate źródła białka. Natka pietruszki i mięso z kurczaka to dobre źródła żelaza. Oliwa z oliwek dostarcza dobrej jakości kwasów tłuszczowych.

O SetPoint
Firma SetPoint Doradztwo Żywieniowe istnieje od 7 lat. Swoją działalność koncentruje na doradztwie żywieniowym, nowoczesnym odchudzaniu oraz rozpowszechnianiu zasad zdrowego odżywiania. Centra Dietetyczne SetPoint mieszczą się w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. W ciągu trzech ostatnich lat z pomocy doradców SetPoint skorzystało około 2,5 tys. Klientów.

Doradcy żywieniowi SetPoint, w oparciu o wyniki komputerowej analizy składu ciała oraz informacje uzyskane podczas osobistych spotkań i konsultacji, oferują Klientom indywidualne programy żywieniowe, które pozwalają dopasować zasady zdrowego odżywiania do ich upodobań i stylu życia.

Klienci Centrów Dietetycznych to przede wszystkim osoby aktywne, dbające o siebie, chcące poprawić jakość swojego życia. To również ludzie, których praca wymaga dobrej kondycji fizycznej i intelektualnej oraz atrakcyjnego wyglądu.

Specjaliści SetPoint współpracują z renomowanymi salonami odnowy biologicznej i klubami fitness. Opiniują produkty i wspierają akcje edukacyjne firm z branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Piszą artykuły do prasy branżowej i kobiecej oraz prowadzą fora eksperckie poświęcone tematyce zdrowego odżywiania.

Eksperci SetPoint znani są między innymi z realizacji warsztatów żywieniowych dla finalistek konkursu Elite Model Look oraz indywidualnych programów żywieniowych przygotowanych dla uczestniczek programu „Chcę być piękna”.

Więcej informacji na stronie www.setpoint.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *