Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej mamy

Mamie prezent można dać bez specjalnej okazji. Ucieszy jeszcze bardziej, niż kiedy za miłym gestem dziecka stoi jakaś rocznica lub jubileusz. Taki dar od serca, w dniu najzwyklejszym na świecie jest dla każdej mamy dowodem na to, że się ją kocha, szanuje, pamięta. Nie – nie w dniu specjalnej daty, święcie, imieninach: że się na co dzień pamięta o człowieku, który gotów byłby oddać nam wszystko, żebyśmy tylko byli szczęśliwi.

prezent-na-dzien-matki

Prezenty sentymenty

Im młodsze dziecko, tym prezent staje się ważniejszy dla serca rodzicielki. Wiele mam przechowuje wszystkie laurki, zwierzątka z plasteliny czy inne wytwory dziecięcego rękodzieła w specjalnych archiwach: w teczkach, pudełkach, segregatorach. Każdy objaw dziecięcej miłości jest na wagę złota i rozczula wraz z upływem czasu coraz bardziej. Konia z rzędem temu rodzicowi, który nie ma gdzieś w szafie na dnie prezentu w postaci pierwszego portretu wykonanego ręką kilkulatka czy laurki na Dzień Matki albo Ojca. Wraca się do takich prezentów z sentymentem zwłaszcza wtedy, kiedy z przedszkolaka nagle wylęga się nastolatek, który zamiast do malunków, przejawia szczególny talent do trzaskania drzwiami, odmawiania pomocy i… wyciągania ręki po pieniądze (także na prezent dla mamy). To taki specyficzny etap: sami fundujemy sobie prezenty za ciężko zarobione pieniądze, ale nasz młody buntownik nie ma przecież wyboru – jesteśmy jego jedynym źródłem dochodu… Ważne, żeby młody człowiek nabrał nawyku przygotowywania albo kupowania prezentów dla najbliższych. Prezent dla mamy ma zawsze znaczenie szczególne, a ten kupowany z okazji Dnia Matki niejednokrotnie spędza mu sen z powiek. MU – synowi, bo JEJ – córce bywa łatwiej. Jeśli jednak nasz syn stanie na wysokości zadania, możemy mieć pewność, że kiedyś będzie umiał wybrać prezent dla koleżanki czy żony.

Dorosłe dzieci mają… czas

Przychodzi wreszcie czas, w którym możemy sprawić naszym mamom trochę frajdy. Własne pieniądze i swoboda dysponowania nimi to luksus – możemy wreszcie pokazać mamie, że jej wiele lat temu zarzucone marzenia, pasje czy zainteresowania można wskrzesić. I to my, dorosłe dzieci, jej w tym pomożemy. Warto zacząć od wspólnego przejrzenia maminych archiwów, a potem podarować mamie… czas, który mogłaby spędzić na przyjemnościach przeznaczonych wyłącznie dla niej. Ileż lat odmawiała sobie pójścia do teatru, kosmetyczki czy zapisania się na wymarzony kurs. Dosyć odmawiania sobie przyjemności! Dorosłe dzieci mogą pomóc mamie wydostać się z ciasnego kokonu przekonań na swój temat: że nie warto, nie wypada, nie ma po co, nie ma czasu… Teraz jest czas! Zbliżający się Dzień Matki to doskonała okazja. Niech mama poczuje, że jest kobietą: tancerką, wielbicielką teatru, amatorką masażu (oj, tego to na pewno – ciało matki zawsze jest spięte i zmęczone). Niech na powrót odnajdzie przyjemność w zmianie fryzury, nowym makijażu, pobycie w SPA. Voucher na pobyt w miejscu, w które mama nie wybrałaby się bez naszego dopingu – bo zawsze są pilniejsze wydatki, bo kredyt, bo lekarz, bo, bo, bo… – jest idealnym rozwiązaniem. Oczywiście trzeba wiedzieć, czego mamie najbardziej potrzeba, ale jeśli gdzieś nam ta wiedza umyka, bo widzimy w mamie wyłącznie… mamę, podarujmy voucher na kwotę – już ona będzie wiedziała jak te pieniądze spożytkować – w końcu po kimś tę rozrzutność dziedziczymy.

Kochaj i obdaruj

Kiedy myślimy o prezencie dla mamy, najważniejsza jest zawsze łącząca nas relacja. To jej siła sprawia, że prezent dla mamy kupuje się prosto z serca i jest on zawsze trafiony. Nie jest też żadnym wstydem usiąść razem z mamą i prezent wybrać wspólnie. Na stronie http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-dla-mamy podpowiedzi jest mnóstwo. Przy okazji może się zdarzyć, że odkryjemy jakąś rodzinną pasję – tyle lat dzielił nas wiek, a teraz jako dwie dorosłe kobiety albo jako tandem matka i syn możemy odnaleźć radość we wspólnym spędzaniu czasu. Na odkrycie w swojej mamie przyjaciółki nigdy nie jest za późno. Dzień Matki jest dobrą okazją do tego, żeby odświeżyć nasze relacje; przypomnieć sobie jak ważne są drobne gesty, czułość, pamięć, rodzinne ciepło. Nasza mama potrzebuje coraz mniej przedmiotów, za to coraz więcej uwagi i zrozumienia. Pamiętajcie o tym, wybierając prezent dla mamy. Kiedyś i wasze dzieci zaczną od laurek, wycinanek i plasteliny, żeby – jak wy teraz – skończyć na spełnianiu waszych zarzuconych, z powodu nadmiaru obowiązków, marzeń.

Dzień Matki zbliża i łączy pokolenia. Warto się do niego przygotować – niech spontaniczne będą uczucia i emocje, prezenty zaś przemyślane i naprawdę warte zachodu. Bo mama jest warta wszystkiego, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *