Profesjonalista posprząta bezpieczniej

Kurz to jedna z tych rzeczy, która nigdy nie przestaje się produkować i pomimo naszych usilnych starań nieustannie osiada na meblach, podłodze czy oknach. Im więcej osób w pomieszczeniu, tym więcej pojawia się śladów wymagających wyczyszczenia, a to z kolei nie łatwe zadanie zwłaszcza w przypadku biur i innych obiektów użytkowych. Wraz z nadejściem wiosny przychodzi pora na generalne porządki – pranie tapicerek,szorowanie podłóg i mycie okien.

firma-sprzatajaca-poznan

Czy warto zatrudnić sprzątaczkę z sąsiedztwa, czy może jednak postawić na profesjonalną firmę sprzątającą? Komu zlecić mycie okien, które znajdują się na piętrze? Te i inne pytania nieustannie zadają sobie nie tylko przedsiębiorcy, ale i zapracowani rodzice małych dzieci i osoby prowadzące aktywny tryb życia. Podpowiemy Wam, gdzie odnaleźć złoty środek pozwalający na pełne zadowolenie i wszechobecną czystość.

Pani Zosia kontra firma

Zatrudnienie osoby do sprzątania wydaje się rozsądnym pomysłem niezależnie od tego, czy mówimy o biurze, czy domu. Sam pomysł niesie ze sobą wiele korzyści, jednak te mogą zostać zaprzepaszczone, gdy zdecydujemy się na kogoś niekompetentnego, bez wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Dla wielu laików w sprzątaniu nie ma niczego skomplikowanego, jednak w rzeczywistości jest to praca wymagająca określonego konceptu, który pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się wszelkiego rodzaju brudu i kurzu. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zatrudniona przez nas osoba, jednym płynem np. do szyb – czyści nasze obrazy lub drewniane blaty – finał może być opłakany w skutkach i dość kosztowny.

Kogo więc wybrać? Zdecydowanie należy postawić na profesjonalizm jaki gwarantuje firma sprzątająca. Zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym zależy na otrzymaniu perfekcyjnego efektu przy zachowaniu określonych zasad. Sprzątanie to kwestia właściwego doboru preparatów, kolejności wykonywania czynności, stosowania wielu technik (np. czyszczenie maszynowe) i znajomość przepisów bezpieczeństwa pracy. O tym ostatnim aspekcie wielu z nas zapomina, tymczasem niewprawiona choć sympatyczna Pani Zosia może stworzyć niemałe zagrożenie i doprowadzić do wypadku. Firma sprzątająca to także odpowiednio dopasowany harmonogram, który nie koliduje z naszą pracą czy bytnością w mieszkaniu; gwarancja umowy i stosowne ubezpieczenie. Innymi słowy bezpieczeństwo i pewność w każdym zakresie.

Niesforne okna i inne powierzchnie

Kłopotliwe mycie okien to bezspornie praca dla specjalistów, którzy wiedzą nie tylko jak je umyć nie pozostawiając smug, ale też wiedzą jak należy wykonać tę pracę, by nie spowodować żadnego wypadku. Znakomita większość naszych okien znajduje się na piętrach,co już powinno nas skłonić do zaangażowania profesjonalistów. Sklepowe witryny, chociaż umieszczone na parterze, także nie są łatwą powierzchnią, zwłaszcza jeśli ich górna część znajduje się powyżej 1 metra od podłogi – to wymaga użycia drabiny, a to z kolei sprawia, że mówimy o tzw. pracy na wysokości.

Jakkolwiek próbowalibyśmy uprosić tę czynność, musimy zdawać sobie sprawę, z istnienia przepisów BHP *, które jasno opisują zarówno zagrożenia tj. wypadnięcie przez okno, lub upadek na podłogę oraz właściwe zabezpieczenie osoby wykonującej pracę. Dopełnienie tych warunków przez osobę niewtajemniczoną – naszą tytułową Panią Zosię –z uwagi na jej niewiedzę, może okazać się niemożliwe. Natomiast firma sprzątająca ma obowiązek nie tylko zapewnić zabezpieczenie pracowników, ale też ich przeszkolenie. Innymi słowy mówiąc – mycie okien czy to w biurze, sklepie czy w domu pozostawmy profesjonalistą, którzy zadbają we właściwy sposób o ramy i szyby, a także dopełnią kwestii bezpieczeństwa.

Jest jeszcze jeden aspekt przemawiający za zatrudnieniem firmy sprzątającej. Nowoczesne okna mają swoją specyfikę, plastikowe ramy wymagają użycia odpowiednich kosmetyków, które z jednej strony skutecznie usuną brud, z drugiej nie zdzierając ochronnej powłoki; podobnie drewniane ramy mają swoją linię kosmetyków do ich czyszczenia. Do tego należy zadbać o żywotność uszczelek i przejrzystość szyb. Jeśli mamy dużo okien do umycia firma sprzątająca może zaproponować nam użycie nowoczesnych technologii w postaci robotów samoczyszczących. To idealne rozwiązanie zwłaszcza w wieżowcach, na wysokich piętrach, a także w domach, w których przebywają alergicy i małe dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *