W jej utrzymaniu pomoże odpowiednia bielizna, która zapewni młodej mamie komfort i ułatwi gojenie krocza. Z powodu krwawienia po porodzie, kobieta jest szczególnie narażona na połogowe infekcje bakteryjne.

Majtki poporodowe przepuszczając powietrze pomagają zapobiegać tym infekcjom. Ponadto umożliwiają utrzymanie podkładu lub dużej podpaski we właściwym miejscu i pozycji. Przedłużony stan majtek sprawia, że sprawdzają się również u kobiet po cesarskim cięciu, gdyż nie naruszają rany pooperacyjnej.

Wykonane są z reguły z delikatnych i przyjemnych dla skóry materiałów. Ponadto nie wywołują alergii. Na rynku dostępne są majtki jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku, w różnych rozmiarach. W pierwszych dniach połogu najlepiej sprawdza się bielizna wykonana z siateczki bawełnianej. Przepuszcza bowiem powietrze i ułatwia utrzymanie odpowiedniej higieny krocza. Ponadto idealnie dopasowuje się do ciała. Majtki takie można z łatwością wyprać w szpitalnej łazience. Jest to produkt ogólnodostępny w większości aptek. Na rynku dostępne są również jednorazowe majtki poporodowe. Przy ich wyborze należy jednak zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane.

Nie zaleca się bielizny jednorazowej wykonanej z flizeliny Jest to bowiem materiał słabo przepuszczający powietrze. W okresie połogu, szczególnie w pierwszych jego dniach, może to spowodować infekcję. Dostępne są jednak również majtki jednorazowe, wykonane z materiałów przepuszczających większą ilość powietrza. Ważne jest również aby w pasie i pachwinach wykończone były delikatną ale dobrze podtrzymującą gumą. Odpowiednia bielizna poporodowa jest więc niezastąpiona w okresie połogu. Ułatwiając gojenie krocza i zapewniając kobiecie komfort przyczynia się do jej dobrego samopoczucia. Jest to niezwykle ważne w tym podniosłym, ale jakże i trudnym okresie w życiu mamy. Spokojna i odprężona mama, to spokojne i odprężone dziecko. Mogą nawzajem cieszyć się swoją bliskością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *