Wyprzedzić o krok cyberprzestępców – Kaspersky Lab na Infosecurity Europe

Na wystawie Infosecurity Europe 2007 Eugene Kaspersky, szef działu badań i rozwoju oprogramowania antywirusowego oraz współzałożyciel firmy zajmującej się tworzeniem rozwiązań służących do ochrony danych, Kaspersky Lab, będzie mówił o zagrożeniach bezpieczeństwa, przed którymi stoją organizacje działające w dzisiejszym otwartym środowisku biznesowym. W środowisku tym pracownicy są połączeni, a co za tym idzie – otwarci na atak we wszystkich miejscach, w których pracują, jak również gdy wychodzą poza lub wracają do sieci korporacyjnej.

Forum dyskusyjne Kaspersky Lab na temat cyberprzestępczości – "Dotrzymać kroku, a nawet wyprzedzić: Ochrona zmieniającego się środowiska biznesowego przed ewoluującymi zagrożeniami" – odbędzie się w środę, 25 kwietnia 2007 r., od godz. 14:00 do 16:00 w London Room, w centrum wystawowym Olympia. Podczas forum Eugene Kaspersky i jego zespół ekspertów – Aleks Gostev (starszy analityk wirusów), David Emm (starszy konsultant technologiczny) oraz Alexey Kalgin (zastępca dyrektora ds. produktów) – przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy ewolucji szkodliwego oprogramowania. Przedstawią oni typy szkodliwego oprogramowania i ataków, na jakie jesteśmy obecnie narażeni; powiedzą, w jakim kierunku może rozwijać się w przyszłości szkodliwe oprogramowanie; wyjaśnią, w jaki sposób wpływa to przedsiębiorstwa; i – co najważniejsze – co należy zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo i wyprzedzić o krok te nowe zagrożenia.

Podczas forum zostaną zgłębione różne etapy rozwoju szkodliwego oprogramowania na przestrzeni ostatnich 20 lat. W okresie tym twórcy wirusów odeszli od cyberwandalizmu na rzecz tworzenia crimeware – szkodliwego kodu pisanego z myślą o nielegalnym uzyskaniu korzyści finansowych. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób i dlaczego znajdujemy się w miejscu, w którym obecnie jesteśmy; jaki wpływ ma zmiana podejścia cyberprzestępców na organizacje; jakie są dostępne technologie zabezpieczające współczesne heterogeniczne sieci komputerowe.

W skład panelu ekspertów wchodzą:

  • Eugene Kaspersky, który wystąpi z prezentacją pod tytułem Wyścig zbrojeń w cyberprzestępczości
  • Aleks Gostev, który wystąpi z prezentacją pod tytułem Nowe szkodliwe oprogramowanie, inteligentne zagrożenia
  • David Emm, który wystąpi z prezentacją pod tytułem Ochrona tożsamości
  • Alexey Kalgin, który wystąpi z prezentacją pod tytułem Dotrzymać kroku, a nawet wyprzedzić

26 kwietnia, od godz. 10:40 do 11:05 w sali Business Theatre Eugene Kaspersky wygłosi prezentację pod tytułem "Praca bez granic: Zabezpieczenie dzisiejszego otwartego środowiska biznesowego". W swojej prezentacji Kaspersky skoncentruje się na współczesnym środowisku, w którym pracownicy nieustannie opuszczają i wracają do obszaru sieci korporacyjnej, co oznacza wzrost liczby urządzeń mobilnych działających poza zasięgiem tradycyjnego bezpieczeństwa sieciowego. Co więcej, ze względu na to, że na urządzeniach mobilnych przechowywane są coraz cenniejsze dane korporacyjne, stają się one atrakcyjniejszym celem twórców szkodliwego kodu. Są podatne na zagrożenia połączone oraz tworzone z myślą o konkretnych celach, które znacznie lepiej potrafią wykorzystywać luki i ukrywać swoje działania.

Ponadto, na stoisku firmy Kaspersky Lab (F180) co godzinę będzie można wysłuchać prezentacji na temat ewolucji szkodliwego oprogramowania oraz cyberprzestępczości.

Osoby, które odwiedzą stoisko F180, będą mogły obejrzeć najnowszy produkt firmy Kaspersky Lab: Kaspersky Open Space Security. Obecnie bezpieczne środowisko pracy nie ogranicza się już do biura. Wraz z rosnącą mobilnością pracowników wyłania się potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa mobilnego. Linia produktów Kaspersky Open Space Security oferuje nie tylko ochronę obszaru sieci firmowej, ale również wszystkich węzłów sieci, niezależnie od lokalizacji, typu urządzenia czy platformy. Rozwiązanie zapewnia system bezpieczeństwa "follow me", który śledzi użytkowników na różnych platformach, w sieciach i położeniach geograficznych, chroniąc ich w każdym miejscu, w którym pracują.

Oferując ochronę przed wirusami, spamem, spyware oraz phishingiem i rootkitami w jednym pakiecie, rozwiązanie łączy tradycyjną technologię antywirusową opartą na sygnaturach z możliwością monitorowania procesów systemu w celu wykrywania szkodliwych programów.

Podczas Infosecurity Europe 2007 Kaspersky Lab zaprezentuje urządzenia swoich partnerów technologicznych, takich jak Juniper Networks, BorderWare Technologies, Tumbleweed, Finjan Software, Clearswift, Dray Tek, Critical Path, SonicWall, Yoggie Security Systems, Global Technology Associates oraz Netasq.

Infosecurity Europe 2007 odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w sali Grand Hall, w centrum wystawowym Olympia, w Londynie. Ogólne informacje dotyczące wystawy dostępne są na stronie http://www.infosec.co.uk.

Kaspersky Lab oferuje możliwość przeprowadzenia wywiadów. Dostępni są Eugene Kaspersky oraz David Emm. W celu ustalenia terminu wywiadu prosimy o kontakt z poniższymi osobami:

Język angielski:
Malini Majithia / Kate Hartley
Carrot Communications
Tel.: +44 (0)20 7386 4860
E-mail: malini.majithia@carrotcomms.co.uk / kate.hartley@carrotcomms.co.uk

Jezyk polski:
Piotr Kupczyk
Kaspersky Lab Polska
Tel.: (34) 368 18 14, 368 18 15
E-mail: piotr.kupczyk@kaspersky.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *