Ochrona przed ryzykiem prowadzenia sporów prawnych i ponoszenia związanych z tym kosztów to główna zaleta ubezpieczenia ochrony prawnej „Twój Adwokat”, którą we współpracy z Concordia Polska wprowadza do swojej oferty produktowej Raiffeisen-Leasing Polska S.A. Począwszy od dnia 01.04.2007 każdy leasingobiorca może wybrać jeden z trzech pakietów ubezpieczeniowych.

  • Pakiet I obejmuje świadczenia związane z pojazdem w zakresie podstawowych problemów wynikających z użytkowania leasingowanego pojazdu (zniszczenie, utrata, lub uszkodzenie).
  • Pakiet II obejmuje świadczenia w zakresie sporów prawnych, które mogą przydarzyć się leasingobiorcy w związku z użytkowaniem leasingowanego pojazdu.
  • Pakiet III natomiast jest uzupełnieniem poprzednich wariantów i dodatkowo zapewnia pełną ochronę ubezpieczeniową dla firmy leasingobiorcy.

Zakres ubezpieczenia obejmuje więc m.in. dochodzenie odszkodowań w związku z ubezpieczonymi pojazdami, umowy dotyczące ubezpieczonych pojazdów, a w jednym z wariantów również koszty sporów pracowniczych. Co do zasady ubezpieczenie pokrywa wszelkiego rodzaju koszty związane z dochodzeniem swoich praw, a więc koszty wynajęcia adwokata, koszty prowadzenia sporów sądowych, koszty wynajęcia rzeczoznawców, koszty notarialne, koszty tłumaczeń oraz, co najważniejsze, koszty przeciwnika.

W przypadku nagłych problemów bądź też sytuacji zaistniałych poza granicami kraju Concordia Polska TUW zapewnia również pomoc tłumacza i asystę prawną na miejscu zdarzenia.

Celem wprowadzenia produktu „Twój Adwokat” było nie tylko poszerzenie własnej oferty produktowej i dostosowanie jej do potrzeb konkurencyjnego rynku, ale przede wszystkim zapewnienie klientom funduszu stabilnej ochrony prawnej. W przypadkach spraw w imieniu klienta będzie występował profesjonalny prawnik, który uzyska np. należne odszkodowanie bądź też obroni leasingobiorcę przed nieprawdziwymi zarzutami karnymi albo też doprowadzi do zgodnego z prawem zakończenia sporu pracowniczego.

„W obecnej sytuacji, szczególnie biorąc pod uwagę skomplikowany system prawny, długotrwałość postępowań sądowych oraz rosnącą świadomość prawną wszystkich Polaków coraz trudniej jest poradzić sobie bez pomocy fachowego pełnomocnika. Ponadto prowadzenie każdego problemu prawnego wiąże się z niebagatelnymi kosztami, które może jednak przejąć ubezpieczenie ochrony prawnej” – mówi Bartłomiej Janyga – dyrektor Biura Ubezpieczeń Ochrony Prawnej Concordia Polska TUW.

Obsługą klientów ubezpieczonych we współpracy z Raiffeisen-Leasing Polska S.A. zajmą się profesjonalne kancelarie prawne, które zapewniają stałą dostępność wykwalifikowanych adwokatów lub radców prawnych. Uruchomione zostanie także centrum telefoniczne, które przez cały rok, 24h na dobę będzie przyjmowało zgłoszenia szkód od leasingobiorców. Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie produktu „Twój Adwokat” obejmuje terytorium Polski, Europy, Basenu Morza Śródziemnego, Wysp Kanaryjskich i Madery. Tym samym, dzięki współpracy Raiffeisen-Leasing Polska S.A. z Concordia Polska TUW, udało się stworzyć produkt ubezpieczeniowy, który idealnie uzupełnia dotychczasową ofertę produktową skierowaną do lesingobiorców. Ochrona prawna dla leasingobiorców jest coraz częściej i chętniej wybierana przez leasingobiorców i stanowi uzupełnienie oferty leasingowej we wszystkich liczących się w Polsce firmach leasingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *