Usta to wizytówka całej twarzy, to właśnie na nich najczęściej skupia się wzrok rozmówcy, a zmysłowe wargi kobiet pobudzają wyobraźnię wielu mężczyzn.

Ostatnie lata to ogromny wzrost zainteresowania zabiegami związanymi z poprawą kształtu oraz powiększeniem ust. Pacjentki mają do wyboru szeroką gamę środków, które w rękach doświadczonego specjalisty gwarantują pełne powodzenie. Od kilku lat najpopularniejszą metodą powiększania ust jest wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego znanego pod nazwą Restylanu, Juvedermu czy Perlone, których efekty utrzymują się od paru miesięcy do wielu lat. Jako, że kwas hialuronowy występuję naturalnie w naskórku, jest on całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu.

Pacjentki, które marzą o długotrwałym efekcie wybierają najczęściej preparat długoczasowy Aquamid, który po wbudowaniu w tkanki staje się w zasadzie nieusuwalny.

Zabieg powiększenia ust nie jest skomplikowany. Najczęściej towarzyszy mu znieczulenie za pomocą specjalnej maści, którą na godzinę przed zabiegiem nakłada się na usta. W niektórych przypadkach stosuje się również silnie działające znieczulenie stomatologiczne.

Typowy zabieg po znieczuleniu zaczyna się od ukształtowania warg i wprowadzenia za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Samo wkłuwanie igły nie jest bolesne choć wygląda dość nieprzyjemnie. Jest wiele miejsc na wargach , w które może być wkłuwana igła, a wszystko zależy od indywidualnego przypadku oraz od efektu jaki chce osiągnąć pacjentka. Po wprowadzeniu preparatu lekarz przystępuje do jego równomiernego umiejscowienia poprzez zastosowanie masażu warg.

Zabieg trwa zazwyczaj pół godziny. Zaraz po nim może pojawić się niewielki obrzęk, którego wielkość w dużej mierze zależy od organizmu kobiety. Po kilku godzinach zazwyczaj  wszelkie niedogodności znikają.

Osoby poddające się temu zabiegowi biorą z reguły krótki urlop w pracy i stronią przez jakiś czas od słońca oraz mrozu. Zabieg można powtórzyć już po tygodniu, ale nie wskazane jest użycie kwasu hialuronowego w sytuacji gdy wcześniej skorzystano z wypełniacza trwałego.

Warto przed samym zabiegiem udać się na konsultacje do lekarza, by omówić swoje oczekiwania odnośnie kształtu swoich ust. Jest to niezwykle ważne, gdyż nie zawsze można osiągnąć zamierzony kształt. Bardzo dużo zależy od naturalnego wyglądu ust, który determinuje skuteczność całego zabiegu.

Kobiety nie powinny powiększać ust w czasie ciąży i karmienia, w czasie miesiączki oraz po zażyciu aspiryny lub leków przeciwzapalnych.

Powiększenie ust jest zabiegiem mało inwazyjnym i bardzo skutecznym. Nie wymaga od kobiet spędzania długich godzin w szpitalnej sali i nie jest związane z bólem, jak to ma miejsce w przypadku innych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, czy medycyny estetycznej. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba kobiet decyduje się na zmianę kształtu swoich ust.

Więcej informacji na stronie www.iqmedica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *