Zalety porodu w prywatnym szpitalu

Szpital prywatny czy państwowy? Poznaj zalety porodu w prywatnej klinice.

Moment porodu to jedna z absolutnie najważniejszych chwil w życiu zdecydowanej większości kobiet. Nic więc dziwnego, iż każda przyszła mama pragnie jak najlepiej przygotować się do dnia porodu. Niestety, w praktyce nie zawsze jest to możliwe zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na poród w państwowym szpitalu. Naturalnie jedną z największych zalet narodzin w placówce państwowej jest możliwość uzyskania bezpłatnej opieki medycznej. Na tym jednak kończy się lista wspomnianych zalet. Na szczęście zupełnie inne standardy panują w szpitalach prywatnych. Na co więc możemy liczyć decydując się na poród w prywatnej klinice?

Przytulnie i nowocześnie

Tym, co rzuca się w oczy w pierwszej kolejności, jest wystrój oraz wyposażenie, jakim mogą pochwalić się prywatne kliniki. Nie znajdziesz tu przestarzałych, skrzypiących łóżek, zatłoczonych pokojów czy wyposażenia pozostawiającego sporo do życzenia. Jest wręcz przeciwnie. Przede wszystkim zdecydowana większość prywatnych szpitali posiada nowoczesne meble, natomiast w salach znajdziemy nie tylko płaskie telewizory, ale nawet telefon. Same sale porodowe są jednoosobowe i – niemalże zawsze – wyposażone w wannę, a także sprzęty użyteczne w momencie przygotowania się do porodu, a więc piłki lekarskie czy worki sako. Warto dodać, iż mamy przebywające w prywatnej klinice mogą samodzielnie wybrać pozycję podczas parcia, co z kolei nie jest możliwe w przypadku porodu w szpitalu państwowym.

Profesjonalnie i rodzinnie

Opryskliwa, niesympatyczna czy też lekceważąca nasze potrzeby położna to ostatnie, z czym możemy spotkać się w prywatnej klinice. Tutaj zawsze można liczyć na miłą, rodzinną atmosferę oraz pomoc ze strony kadry medycznej. A jeśli już o kadrze mowa to warto zauważyć, iż ta – w zdecydowanej większości przypadków – składa się wyłącznie z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. W związku z powyższym nie musisz obawiać się bólu, gdyż z reguły na dyżurze obecny jest nie tylko położnik, ale również anestezjolog gotowy w każdym momencie podać przyszłej mamie znieczulenie. Należy dodać, iż panie korzystające z prywatnych klinik nie są również skazane na poród drogami natury, gdyż cesarskie cięcie może zostać wykonane na życzenie pacjentki. Jedną z godnych polecenia, nowoczesnych klinik tego rodzaju jest chociażby szpital Medicover w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *