Zanim przyjdzie na świat: urządzamy pokój dla maluszka!

Jedną z największych radości w dekoracji domu jest moment urządzania pokoju dla nowego członka rodziny – upragnionego maluszka. W oczekiwaniu na nową osóbkę, każdy tata grzebie głęboko w skrzynce narzędziowej, a mama projektuje każde miejsce pokoju tak, by było doskonałe dla małej kruszynki, która ma wkrótce przybyć w te progi.

Można pomalować ściany, oczywiście, ale to wydaje się zbyt proste, konwencjonalne, za mało wyszukane – jeśli chodzi o wystrój pokoju dla ukochanego dziecka trzeba dać z siebie wszystko. Tapety wydają się być zatem lepszym i bardziej stosownym rozwiązaniem.

Opcji bez liku – tapety dziecięce

Różnorodność dostępnych dzisiaj tapet pozwala poszaleć wyobraźni mamy i taty. Można udekorować pokój w ramach tradycyjnych motywów każdego dzieciństwa, gdzie niebieskie tapety są zarezerwowane dla chłopców, ale dla dziewczynek róże. Można też wybrać bardziej abstrakcyjny, neutralny wzór np. skandynawskie tapety dla dzieci. Można zdecydować, by tapety zawierały motywy z popularnych filmów dziecięcych albo można wybrać każdy inny motyw, na jaki ma się ochotę – psy, owady czy dinozaury.

Najbardziej popularne style tapet dla dzieci

  • klasyczne tapety dla maluchów
  • skandynawskie tapety dla dzieci
  • tapety z motywami bajkowymi

Dobra zabawa i piękny efekt

Wybór tapety do pokoju dziecięcego powinien być dobrą zabawą. Jeśli jednak rodzic poczuje się przytłoczony ogromem wszystkich opcji, warto zrobić krok do tyłu i odnieść się tylko do przykładowych książek lub stron internetowych i zamiast patrzeć na to, co jest dostępne, wyobrazić sobie, jak chce się by ostatecznie wyglądało to miejsce. To pozwala skupić się na własnym guście i preferencjach, a chroni przed tym, by nie ulegać wpływom jakiegoś konkretnego katalogu, projektanta lub marki, a ponieważ istnieje tak wiele możliwości to istnieje duża szansa, że cokolwiek stworzysz sobie w swojej wyobraźni to z pewnością będzie to dostępne w realnym świecie.

Należy pamiętać, że jeśli dekorujesz pokój dla jeszcze nienarodzonego dziecka to projekt należy dopasować do własnego gustu. Kiedy maluch zdecyduje za kilka lat – aby go uszczęśliwić będzie trzeba już odnieść się do jego preferencji. W dzisiejszym świecie znalezienie odpowiedniej tapety, nie jest to problemem. Koszty są stosunkowo niskie, a tapetę można łatwo usunąć bez uszkodzenia powierzchni ściany. Wystarczy upewnić się, że nakłada się ją korzystając z odpowiednich instrukcji. Zapewni to później łatwe usuwanie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli, z drugiej strony, Twój maluszek zakocha się w wybranym przez Ciebie stylu możesz spać spokojnie wiedząc, że tapeta może trwać nawet do 25 lat, na tyle długo, aby być może także pierwsze wnuki mogły się nią cieszyć!

Profesjonalna pomoc

Jeśli nadal jednak nie możesz się zdecydować czy wolisz skandynawskie tapety dla dzieci czy bardziej te w bajkowym stylu – zawsze możesz skontaktować się z profesjonalnym projektantem wnętrz – specjalistą od wystroju. Dekoratorzy, projektanci i hobbyści wniosą coś dobrego do każdego projektu, dlatego warto korzystać z ich pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *