Jak zapewne wszyscy wiedzą, nie cierpimy na nadmiar miejsc  w w publicznych placówkach. Rodzi się wobec tego pytanie czy to my wybieramy przedszkole czy też przedszkole wybiera nas?
Warto nie czekać do ostatniej chwili i złożyć zapis do przedszkola już teraz, aby nie okazało się, że jest za późno i możemy znaleźć się  co najwyżej na liście rezerwowej licząc na uśmiech losu, że ktoś zrezygnuje i zwolni się miejsce. Na wrzesień stanowczo nie ma co liczyć.

Później możemy liczyć juz jedynie na przedszkola prywatne i to te z droższej półki, a nie zawsze nas na to stać. W tych tańszych sytuacja może również wyglądać jak w przedszkolach publicznych.

Gdzie zapisać dziecko oraz czy i jak zapoznać się z przedszkolem?

Niezależnie od powyższego, warto zapoznać się odrobinę z przyszłym miejscem w którym spędzać będzie czas nasza pociecha. W tym celu dobrze jest wybrać się do interesującej nas placówki i choć pobieżnie zapoznać z warunkami w niej panującymi.

Przedszkola często umożliwiają takie nawet dość dogłębne zapoznanie, organizując dni otwarte, zajęcia pokazowe, zajęcia przygotowujące, adaptacyjne, próbne, w których może wziąć udział nasze dziecko itp.

Warto wykorzystać takie możliwości o ile istnieją z kilku powodów. Będziemy wiedzieć gdzie posyłamy dziecko i kto będzie się nim zajmował, zobaczymy reakcję naszego malucha, dowiemy się co będzie potrzebne we wrześniu, kiedy już sprawy zaczną się na dobre. Będziemy też mogli podjąć decyzję czy właśnie tu zapiszemy dzieciaczka.

Jak zapisać dziecko do przedszkola?

O ile nie zdecydowaliśmy się na wcześniejszą wizytę, nie braliśmy udziału w dniach otwartych itp. tak czy inaczej na chwilę obecną musimy pofatygować się do placówki, aby pobrać i wypełnić kartę zgłoszenia do przedszkola. Później cierpliwie czekamy na informację czy nasze dziecko zostało przyjęte.

Część przedszkoli, posiadających strony internetowe udostępnia do pobrania wzory karty, możemy wtedy wypełnić ją wcześniej i wybrać się na miejsce juz z gotową.

Zachęcamy jednak do wcześniejszej wizyty w przedszkolu, wszak warto poznać wcześniej pierwsze miejsce edukacji naszego najcenniejszego Skarbu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *