Nos jest jedną z najbardziej wyeksponowanych części twarzy, zatem trudno jest zamaskować wszelkie jego zniekształcenia. Duży, haczykowaty lub z garbem wyostrza rysy, przez co możemy być niesłusznie odbierani jako osoby surowe i niemiłe. Natomiast zgrabny, niewielki i symetryczny nosek wysubtelnia całą twarz i sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie i młodzieńczo. Kształt nosa można z powodzeniem zmienić w gabinecie sprawdzonego chirurga. Operacja jest tym bardziej wskazana u osób z wrodzonymi lub pourazowymi skrzywieniami przegrody nosowej. Wywołują one zaburzenia w oddychaniu, a w związku z tym niedotlenienie, notoryczne zmęczenie, senność i częste infekcje. Joanna (30), która niedawno przeszła korekcję nosa wspomina: Po rodzicach odziedziczyłam krzywą przegrodę nosa, która od samego początku utrudniała mi oddychanie. Ciągle chodziłam przeziębiona, bo oddychałam ustami. Mąż uskarżał się na moje głośne chrapanie w nocy, które nie dawało mu się wyspać. Bardzo przeszkadzał mi garb. Zaczęłam poważnie myśleć o operacj.

Przed zabiegiem Decyzję o poddaniu się operacji należy poprzedzić rzetelną konsultacją lekarską. Oglądając nos, chirurg powinien sprawdzić, czy nie ma w naszym przypadku przeciwwskazań do zabiegu, wyjaśnić jego przebieg i konsekwencje, no i zaproponować najodpowiedniejszy kształt. 2 tygodnie przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania (m.in. morfologia, poziom cukru, EKG i zdjęcie rentgenowskie). Warto łykać witaminę C, dzięki której sińce po operacji łatwiej się zagoją.

Zabieg Sam zabieg trwa od 1 do 2 godzin i przeprowadzany jest pod narkozą. W zależności od potrzeb, cięcia przeprowadza się jedynie w środku nosa lub dodaje się cięcie u podstawy słupka czy skrzydełek nosa. Zostajemy na dobę lub dwie w klinice.

Po zabiegu Nos jest bardzo wrażliwy na wszelkie urazy, dlatego zakłada się nań sztywny opatrunek gipsowy lub metalowy, który unieruchamia nos i zapobiega powstawaniu obrzęków. Zdejmuje się go zwykle po 10 dniach. Dodatkowo przez dobę po operacji pacjent ma w nozdrzach tzw. setony, które uciskają wnętrze nosa i zapobiegają krwawieniu. W okresie pooperacyjnym należy ograniczyć wysiłek fizyczny, nie uprawiać sportu, nie chodzić na solarium ani do sauny. Dr Małgorzata Chomicka-Janda chirurg plastyk współpracująca z IQ Medica podkreśla, jak ważny jest miesiąc rekonwalescencji.- Po zdjęciu opatrunku bardzo istotne są codzienny specjalny masaż i używanie maści po to, by zmiękczyć blizny wewnątrz nosa i przyspieszyć gojenie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo efekty operacji  najpełniej widać dopiero po kilku tygodniach.

Przeciwwskazania Choroby krwi, układowe i nowotworowe, pierwszy trymestr ciąży, anoreksja. Nosa nie operuje się w czasie miesiączki.

Po zabiegu mogą wystąpić sporadycznie powikłania, takie jak krwawienie czy długotrwały obrzęk. Ponadto istnieje ryzyko, że kształt nosa nie będzie taki jak sobie zaplanowaliśmy. Dlatego najważniejszy jest wybór doświadczonego specjalisty, który swoimi umiejętnościami minimalizuje ryzyko jakichkolwiek powikłań. Udany zabieg niweluje wcześniejszy kompleks u pacjenta oraz zdecydowania poprawia jego nastrój i poczucie atrakcyjności. Efekty są trwałe i warte oczekiwania. Mam za sobą bardzo udaną operację i nareszcie mogę się poszczycić ładnym nosem. Wcześniej bałam się, że może coś wyjdzie nie tak albo że ten nowy nos będzie pasował do reszty. Ale jest taki, jaki sobie wymarzyłam. Z przyjemnością patrzę w lustro. Zniknęły też moje problemy zdrowotne. Lżej oddycham, rzadziej się przeziębiam, no i nie chrapię! Wszystko dzięki chirurgowi, z którym skontaktowali mnie doradcy IQ Medica.- dodaje Joanna.

Rozważając operację plastyczną nosa, warto skonsultować się bezpłatnie z jedynym na polskim rynku niezależnym doradcą chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej IQ MEDICA. Doradcy zapewniają bezpłatnie indywidualny wybór sprawdzonego lekarza specjalisty oraz kliniki. Załatwiają ponadto możliwość opłaty za zabiegi w ratach.
(Koszt: od 4.000 zł)

Kontakt do zespołu doradców IQ Medica w Warszawie:
tel. 022 872 01 61
lub biuro@iqmedica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *