Zima – wytrzymałościowy sprawdzian dla skóry

Dodatkowo zmiany temperatur i brak wilgoci w ogrzewanych pomieszczeniach powodują podrażnienia, szorstkość a nawet pieczenie skóry. Dlatego należy pamiętać o profilaktyce – odpowiednim kremie, a zwłaszcza właściwym demakijażu.

Demakijaż to podstawa
Podstawą dobrego odżywienia skóry jest prawidłowo wykonany demakijaż. Dzięki niemu z powierzchni skóry usuwany jest tłuszcz, kurz i resztki kosmetyków, które zatykają pory. Zanieczyszczona cera nie może wypocząć i w pełni się zregenerować. Odpowiednio wykonany demakijaż przygotowuje skórę do przyjęcia preparatów regeneracyjnych i odżywczych stosowanych na noc.

Pielęgnacja krok po kroku
Zabiegi pielęgnacyjne należy zacząć od demakijażu. Do tego celu należy użyć specjalnie dobranego, delikatnego preparatu odpowiedniego dla naszego rodzaju skóry. Do wykonania tej czynności warto wykorzystać płatki kosmetyczne Cleanic Pure Effect. Innowacyjna struktura tego płatka z systemem wypukłości i zagłębień doskonale oczyszcza skórę twarzy i dekoltu zapewniając jednocześnie maksymalny komfort użytkowania. Podczas demakijażu wypukłe linie na powierzchni płatka dokładnie rozprowadzają zastosowany preparat, podczas gdy system zagłębień skutecznie usuwa jego nadmiar, wygładzając skórę i usuwając z niej nawet najmniejsze zanieczyszczenia.

Dla osób ceniących wygodę odpowiednie będą specjalnie opracowane do tego celu nasączane chusteczki do demakijażu Cleanic. Z myślą o różnych rodzajach skóry chusteczki zostały przygotowane w dwóch wersjach: dla cery suchej i wrażliwej oraz dla cery normalnej i mieszanej.

Chusteczki do demakijażu Cleanic do cery suchej i wrażliwej zostały nasączone łagodną formułą oczyszczającą, która skutecznie usuwa zanieczyszczenia i pozostałości makijażu (nawet wodoodpornego) z oczu, twarzy i szyi. Dzięki wyciągowi z aloesu, chusteczki łagodzą i tonizują skórę, a zawartość prowitaminy B5 zapewnia odpowiednie nawilżenie oraz niweluje ewentualne podrażnienia, natomiast oliwa z oliwek przywraca skórze miękkość i elastyczność.

Chusteczki do demakijażu Cleanic do cery normalnej i mieszanej nasączono specjalnym balsamem, który doskonale usuwa makijaż (także wodoodporny), zanieczyszczenia oraz sebum gromadzące się na powierzchni skóry. Zawarta w balsamie prowitamina B5 likwiduje podrażnienia, natomiast wyciąg z owsa nawilża, tonizuje i odżywia skórę, a także poprawia jej elastyczność.

Kolejnym krokiem po demakijażu jest peeling, czyli złuszczanie martwego naskórka. Normalizuje on funkcjonowanie skóry oraz stymuluje naturalną odbudowę komórek. Do tej czynności polecamy płatki Cleanic Clean O’’peel, które pozwolą wykonać peeling zgodny ze stanem i kondycją naszej skóry. Z jednej strony płatki zostały pokryte delikatnymi mikrogranulkami, które usuwają martwy naskórek w sposób bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Wystarczy nanieść swój ulubiony kosmetyk do demakijażu na powierzchnię płatka pokrytą mikrogranulkami i kolistymi ruchami wykonywać peeling omijając okolice ust i oczu. Dzięki peelingowi przy użyciu płatków Clean O’’Peel, złuszczamy obumarłe i zrogowaciałe komórki naskórka oraz pobudzamy ukrwienie skóry, przez co zwiększa się wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparatach używanych do pielęgnacji cery. Dodatkowym efektem użycia płatków jest poprawa mikrokrążenia w skórze, ponieważ poprzez delikatne masowanie podczas peelingu poprawiamy dotlenienie i odżywienie skóry. Płatki Clean O’’peel to doskonała, szybka i wygodna alternatywa dla tradycyjnych środków do peelingu a ich regularne stosowanie sprawi, że cera nabierze zdrowego kolorytu i blasku.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry możemy przystąpić do zabiegów nawilżających. Tak zaaplikowana kuracja powinna szybko i w widoczny sposób poprawić stan naskórka. Jest to ważne, gdyż przed nami kolejny trudny sprawdzian dla naszej skóry, czyli zima. I tu też musimy pamiętać o profilaktyce – odpowiednim kremie, a zwłaszcza właściwym demakijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *