6 najważniejszych cech plecaków szkolnych

Dobry plecak szkolny nie jest łatwo znaleźć . Plecak nie tylko musi być wytrzymały ale również użyteczny. Zobacz czym się kierować podczas wyboru dobrego plecaka szkolnego.

Organizacja wnętrza

Podział na komory i dodatkowe wewnętrzne kieszenie w każdym plecaku powinien być dostosowany do potrzeb konkretnej grupy wiekowej. Najmłodszym uczniom z powodzeniem wystarczy jedna komora. Dla uczniów starszych potrzebne jest już nie tylko bardziej rozbudowane wnętrze plecaka, ale również możliwość przeniesienia laptopa czy sztywnej dużej teczki z pracami.

Waga

Im mniejszy ciężar samego plecaka, tym mniejsze obciążenie dla dziecięcych pleców. Przy założeniu, że w plecaku znajdzie się kilka kilogramów książek, zeszytów i innych akcesoriów warto postarać się o jak najlżejszy model. Najlżejsze plecaki i tornistry nawet z aluminiowym usztywnieniem ważą poniżej 1 kg.

Funkcjonalność, czyli wyposażenie dodatkowe

W szkolnym plecaku ogromne znaczenie mają różne dodatkowe kieszonki i elementy wyposażenia wnętrza, które pomagają w utrzymaniu porządku. Praktyczny organizer zapobiega ciągłemu poszukiwaniu długopisu czy ołówka. Zapinana kieszonka pozwoli przechować przybory na geometrię albo legitymację szkolną, a karabińczyk przyda się do przypięcia kluczy. Doskonałym przykładem takiego modelu jest HIT 811 od Topgal – dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych.

Design

Kolory i wzornictwo plecaka mają ogromne znaczenie dla każdej grupy wiekowej. Chłopcy preferują ciemniejsze modele i wzornictwo typowo męskie. Dla dziewcząt liczą się słodkie róże i czerwienie oraz bajkowe motywy czy kwiatki. Im starszy użytkownik, tym te różnice bardziej się zacierają, jednak pewne ogólne cechy wskazujące na płeć czy wiek są zawsze podkreślane.

Walory zdrowotne

Poszczególne elementy konstrukcyjne plecaka nie powinny wpływać na kształtowanie postawy dziecka. Nie ma znaczenia, czy jest to pierwszoklasista czy uczeń liceum – plecak noszony nieprawidłowo albo źle rozkładający się ciężar powodują trudne do wyleczenia skrzywienia kręgosłupa. Modele takie jak CHI 702 to przykład zachowania wszelkich norm zdrowotnych począwszy od specjalnego sztywnego wyłożenia pleców po szerokie, regulowane szelki.

Bezpieczeństwo

Dotyczy szczególnie tych dzieci, które przemieszczają się po szosach czy drogach uczestnicząc w ruchu, albo które chodzą ulicami po zmroku. Elementy odblaskowe, często też specjalne świecące lamówki w krawędziach plecaka pozwalają na lepszą widoczność dziecka w ciemności czy we mgle. Wszystkie powyższe cechy można znaleźć w produktach firmy Topgal. Dostępne na rynku w szerokiej gamie modeli będą odpowiednim wyposażeniem dla pierwszaka i licealisty, sprawdzą się w przypadku dziewcząt i chłopców. Modele tworzone według najnowocześniejszych trendów mody są też efektowne i trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *