Bluza dla maleństwa od Ewy Klucze

Bluzy, z kapturem i bez, idealnie sprawdzą się wtedy, gdy mama nie jest pewna jak ciepło dziecko powinno być ubrane. Nie tylko wiosną i jesienią pogoda lubi się zmieniać, a rozpinana bluza pozwala na dostosowanie ubioru dziecka do każdej temperatury. Wystarczy zapiąć bluzę na zamek lub guziki, by lepiej ogrzać dziecko, a kiedy wyjdzie słońce lub maluch spoci się w trakcie zabawy, ubranko można ściągnąć lub rozpiąć.

Jak wybrać odpowiednią bluzę dla dziecka

Ubranka niemowlęce i dla dzieci nieco starszych muszą być przede wszystkim wygodne i dokładnie tak samo jest w przypadku bluz. W modelach dla maluchów, które jeszcze nie potrafią się poruszać, nie powinno być kaptura – leżenie na nim przez cały dzień byłoby niewygodne dla dziecka i mogłoby powodować otarcia. Ubranko powinno być zostać wykonane z bawełny lub innego miłego w dotyku i przepuszczającego powietrze materiału. Równie ważna jest podszewka, która przecież bezpośrednio przylega do skóry dziecka.

Kaptur w wersjach da dzieci starszych można stosować zamiast czapeczki albo dodatkowo, by osłonić szyję, np. gdy dziecko spoci się przy zabawie. Piękne egzemplarze bluz z kapturem zaprojektowanych przez Ewę Klucze można kupić na Kiddostate już za 34 zł, w różnych rozmiarach i kolorach do wyboru.

Kiedy jest czas na bluzę

Bluzy nie zakładamy nigdy na gołe ciało – powinno zakładać się ją na body lub pajacyk albo inne ubranie. Cienką bluzę zawsze warto mieć przy sobie – nie zajmuje wiele miejsca, a w każdej chwili może się przydać, gdy akurat temperatura nieoczekiwanie spadnie. Ze względu na jej dużą powierzchnię może także posłużyć jako kocyki dla dzieci, gdy maluch zasnął w wózeczku i nie ma czym go ogrzać.

Bluzy, szczególnie te z kapturami, są zresztą nie tylko praktyczne, ale ponadto również bardzo twarzowe i wyglądają po prostu uroczo na każdym małym dziecku. W połączeniu ze spodenkami, np. takimi, które naśladują dżinsy, efekt będzie jeszcze lepszy.

Świat mody dziecięcej zmienia się, a kaftaniki i pajacyki chociaż nie są jeszcze całkiem wypierane, to coraz częściej muszą ustępować nowym częściom garderoby, wzorowanej na tym, co na co dzień noszą dorośli. To, że nasze matki ubierały dzieci w inny sposób wcale nie oznacza, że nowoczesne podejście jest gorsze. Ostateczny wybór wyprawki powinien zależeć od wygody rodziców i dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *