Adrenalina w prezencie na urodziny – gdzie to kupić?

Prezenty w tradycyjnym tego słowa znaczeniu dzisiaj już są trochę przeżytkiem. Obecnie najchętniej obdarowujemy i chcemy być obdarowywani czymś niecodziennym, wyjątkowym. Skok ze spadochronem to tylko jeden z przykładów na to, że nawet bez wcześniejszego super przygotowania, jednak są jeszcze inne możliwości. Każdy może zażyć dawki mocnej adrenaliny, jaką dostanie np. w prezencie urodzinowym  od bliskich, krewnych lub przyjaciół na na okrągły jubileusz. Może to być jazda Monster Truckiem.

Jazda Monster Truckiem – pomysł na prezent z adrenaliną

Jazda niesamowitą maszyną, która sprawi, że serce zacznie bić z niecodzienną szybkością to marzenie większości mężczyzn, ale także kobiet. W końcu coraz głośniej osoby płci pięknej mówią o równouprawnieniu. Wielkie opony, mocarne wysokie zawieszenie, chrapiąco ogłuszający ryk silnika – to są właśnie Monster Trucki. Przejażdżkę nimi w ekstremalnych warunkach można kupić dla kogoś w prezencie tak po prostu na tym portalu www.wyjatkowyprezent.pl.

Trzeba przyznać, że już sama sylwetka Trucka wzbudza ogromne emocje. Jazda tym autem to adrenalina w czystej postaci. Świetna rozrywka dla każdego fana motoryzacji, a także tych którzy zawsze chcieli, ale nie mieli odwagi spróbować posiadać takie auto i nim jeździć. Na początku trzeba przejść małe szkolenie. Po jego zakończeniu po prostu obdarowany siada w fotelu kierowcy i sam określa, jak ostro będzie chciał jeździć. Tego mechanicznego potwora nic nie powstrzyma. Żadna przeszkoda nie będzie straszna.

Jazda Monster Truckiem odbywa się na specjalnie przygotowanym i bardzo wymagającym torze. Trzeba tylko zapiąć pasy, przekręcić kluczyk w stacyjce i włączyć w sobie… tryb przygody. Prezent obejmuje szkolenie z profesjonalnym kierowcą, po którym poprowadzisz potężnego Monster Trucka. Jazda Monster Truckiem odbywa się na specjalnie przygotowanym torze w Konstancinie-Jeziornie. Maksymalna do osiągnięcia prędkość w pojeździe Monster Truck Ford wynosi ok 100 km/h, a w pojeździe Monster Truck Dodge ok 120 km/h.

Odrobina historii

Wiedza o tym, jakim autem jest Monster Truck nie jest aż tak powszechna. Czasami niektórzy orientują się o jakie auto chodzi, są nawet jego miłośnikami, ale czy znają historię jego powstania? Niekoniecznie. Zatem zanim zdecydujesz się na ten wyjątkowy prezent na urodziny, jaką jest podnosząca poziom adrenaliny jazda tym terenowym autem, poznaj trochę jego dziejów.

Pierwszy pojazd typu monster truck został zbudowany na bazie Forda F-250  w 1974 roku, w Stanach Zjednoczonych.  Jego konstruktorem był Bob Chandler, który zbudował ten wyjątkowy samochód  na bazie Forda F-250. Był to pojazd na kołach od maszyny rolniczej. Dla zamontowania kół o tak pokaźnych rozmiarach, konstruktor musiał zrobić bardzo wysokie zawieszenie. Od tego właśnie wzięła się pierwsza nazwa Bigfoot, czyli z j. angielskiego – wielka stopa.

Pierwsze pokazy z udziałem tego wynalazku w USA odbyły się w 1982 roku, a pierwsze zawody zorganizowano w formie przejazdów po wrakach samochodów bez pomiarów czasu. Dopiero prawdziwe wyścigi pokazały ogrom frajdy, jaki niesie za sobą fakt jazdy tym autem. W 1984 roku odbyły się one po raz pierwszy, a w 1987 roku utworzona została organizacja, która reguluje zasady i wyznacza standardy wyścigów Monsterami. Organizacja United States Hot Rod Associatio czuwa pod względem formalnym nad bezpieczeństwem organizowanych zawodów. Robi to w oparciu o opracowane przepisy dotyczące wyścigów. Określa też dopuszczalne  wymogi techniczne tych pojazdów.

Monster Trucki muszą być wyposażone w trzy wyłączniki bezpieczeństwa. Jeden z nich musi być zdalny. Pojemność tzw. skokowa silników jest ograniczona do 9400 cm³. Zaś jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych tych aut jest zawieszenie, które musi przenosić zarówno potężne obciążenia, jakie powstają z warunków konstrukcyjnych pojazdu, ale też inne, wytworzone w trakcie samych pokazów, głownie podczas skoków. Jednym z niuansów jest to, że konstrukcja zawieszenia mimo dość lekkiej konstrukcji jest wytrzymała i pozwala na amortyzację wysokich skoków nawet z ramp.

Podobnie jak w samochodach wyścigowych, w autach tych montowane są pod poszyciem karoserii specjalne klatki bezpieczeństwa. Konstrukcja takiej asekuracyjnej klatki jest potrzebna do zapewnienia siedzącemu wewnątrz człowiekowi ochrony w razie wywrócenia się maszyny lub ewentualnego wypadku. Jest po to, by ograniczyć możliwość zmiażdżenia kabiny kierowcy.

Prezent z adrenaliną kupujesz online

Jazda Monster Truckiem sprawdzi się jako prezent dla męża, dla taty, również jako prezent dla chłopaka, ale niekoniecznie obdarowanym musi być mężczyzna. Jest coraz więcej kobiet, które lubią mocne wrażenia. Prezent na urodziny dla osób lubiących motoryzację to super sprawa. Samochodowe przeżycie z Monster Truckiem to gwarancja, że obdarowany nigdy tych przeżyć nie zapomni. Zakup vouchera prezentowego na ekstremalne przeżycie dokonuje się po podjęciu decyzji online, błyskawicznie, nigdzie nie ruszając się z domu. Praktycznie zero zbędnego czasu na poszukiwania tradycyjnego prezentu  w dużej ilości tradycyjnych sklepów.

Solenizant, który jest fanem motoryzacji niewątpliwie będzie zachwycony, bo Monster Truck z pewnością zrobi na nim piorunujące wrażenie. Po szalonej przygodzie pozostaną niezapomniane wspomnienie i moc emocji, którymi będzie mógł się dzielić w rozmowach z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *