Dobroczynne właściwości błonnika to nie tylko wspomaganie odchudzania i zmniejszanie apetytu. Obniża także poziom cholesterolu, pomaga przy zaparciach i biegunce, a także oczyszcza organizm z toksyn.

Firma Ekoprodukt wprowadziła na rynek BŁONNIK 90 – suplement diety, który uzupełnia niedobory błonnika pokarmowego w diecie. Ma on postać proszku, który można dodawać do wszelkich potraw np. musli, sałatek, zup, sosów.

Błonnik od lat jest polecany jako środek wspomagający odchudzanie. Wszystko dzięki jego unikalnym zdolnościom do absorbowania wody – pęczniejąc, zwiększa od czterech do sześciu razy swoją objętość. Dlatego pokarm bogaty w błonnik daje poczucie sytości, przez co mniej jemy, a to pomaga utrzymać właściwą wagę. Błonnik stymuluje również aktywność perystaltyczną jelit.

W przypadku diety ubogobłonnikowej zbite masy pokarmowe przechodzą przez przewód pokarmowy kilka dni. Stosując dietę bogatą w błonnik, skracamy ten czas do 24 – 36 godzin. Błonnik wędruje przez cały przewód pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym. Wzdłuż tej drogi wchłania wodę, zwiększa objętość masy kałowej i przyspiesza usuwanie niestrawionych resztek pokarmowych. Ułatwia to regularne wypróżnianie się.

Wzbogacając dietę w produkty bogato błonnikowe można wyleczyć większość zaparć, obniżyć poziom cholesterolu we krwi, zmniejszyć problemy z hemoroidami, zapaleniami wyrostka robaczkowego. Niedoborom błonnika w diecie przypisuje się także powstawanie lub rozwój wielu chorób cywilizacyjnych, m.in. próchnicy zębów, chorób serca, cukrzycy, otyłości, nowotworów jelita grubego, kamicy żółciowej.

BŁONNIK 90 hamuje procesy gnilne w jelitach, przez co zmniejsza podrażnienie błony śluzowej jelit, co jest pomocne w leczeniu owrzodzeń. Obecność błonnika w masach pokarmowych izoluje błonę śluzową jelita grubego od niszczących substancji chemicznych, znajdujących się często w spożywanym pokarmie. Obniża również poziom cholesterolu i trójglicerydów, przez co zmniejsza m.in. ryzyko miażdżycy.

BŁONNIK 90 jest polecany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, a część środków z jego sprzedaży jest przeznaczana na akcję budowy polskiego sztucznego serca.

BŁONNIK 90 jest dostępny bez recepty w aptekach oraz w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością. Za jedno 100-gramowe opakowanie zapłacimy około 11 złotych, opakowanie większe – 200 g kosztuje około 18 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *