Bogata dieta w trudnych przypadkach. Poznaj Supportan Drink!

Osoby zmagające się z nowotworem wymagają specjalnej opieki – także żywieniowej. Bez właściwego poziomu energii i bez dostarczania organizmowi składników odżywczych trudno o powrót do zdrowia! Sprawdź, na czym polega żywienie kliniczne i poznaj Supportan Drink.

Żywienie kliniczne u pacjentów onkologicznych

Żywienie kliniczne to bardzo ważna część terapii w trudnych przypadkach – a na pewno takimi można nazwać pacjentów onkologicznych. Ten sposób żywienia polega na dostarczaniu właściwych do stanu chorego dawek energii, elektrolitów, białka, witamin, wody i innych niezbędnych elementów, których osoba chora nie jest w stanie sama przyjąć. Żywienie kliniczne może przyjmować formę doustną, dojelitową lub pozajelitową.

Diety doustne to najprostszy i najmniej inwazyjny sposób na zapewnienie choremu właściwej ilości składników odżywczych. A tylko w ten sposób można przyspieszyć regenerację organizmu!

Diety doustne zazwyczaj przyjmują postać wysokoenergetycznych napojów. Pozwalają one na utrzymanie właściwej masy ciała chorego oraz ułatwiają (lub w ogóle umożliwiają) przyjmowanie właściwych ilości płynów i składników odżywczych.

Supportan Drink – preparat odżywczy dla pacjentów onkologicznych

Jednym z takich napojów, dostępnych na polskim rynku, jest Supportan Drink. Preparaty te mogą być stosowane jako uzupełnienie diety, kiedy chory nie jest w stanie przyjmować właściwe porcje składników odżywczych. Napoje mogą też być podstawą diety pacjentów onkologicznych.

Osoby zmagające się z nowotworem potrzebują wysokokalorycznej diety, bogatej w białko, kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty. To wszystko znajduje się w Supportan Drink!

  • W jednym opakowaniu znajduje się 200 ml napoju, w tym: 13,4 g tłuszczów, 23,2 g węglowodanów, 20 g białka.
  • Supportan Drink zmniejsza energię z węglowodanów na rzecz tłuszczów.
  • Napój zawiera błonnik, stymulujący pracę jelit.
  • W preparacie znajdziesz m.in. tak ważne kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz antyoksydanty.

Supportan Drink to produkt, który powinien być stosowany jedynie pod nadzorem lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *