Dermapen – co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg

Co uczyniło Dermapen tak popularnym wśród pacjentów poddających się zabiegom medycyny estetycznej?

Czas jednej sesji nakłuwania to mniej niż godzina, pacjent nie zostaje wyłączony z życia codziennego — powrót do pracy możliwy jest od razu po zabiegu. Dermapen stosować można celem wygładzenia zmarszczek, wyrównania pigmentacji i odmłodzenia wyglądu skóry niezależnie od rodzaju cery.

Wiele zastosowań Dermapen obejmuje niechirurgiczny lifting twarzy, likwidację zmarszczek, redukcję blizn różnego pochodzenia (potrądzikowe, chirurgiczne, pourazowe), redukcję widoczności rozstępów i porów. Dermapen stosować można nawet na niezwykle wrażliwą skórę ust czy okolice oczu.

Zanim jednak zdecydujesz się na wizytę kwalifikacyjną, dowiedz się, na czym polega działanie unikalnej technologii Dermapen. Jakie są przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne mikro nakłuć skóry? Na najczęściej zadawane pytania odpowiedział certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, dr Łukasz Bełza z kliniki Nowa Estetyka we Wrocławiu.

Dermapen – na czym polega?

Frakcyjne mikro nakłuwanie postrzegane jest przez komórki skóry jako ich zniszczenie, co z kolei prowadzi do uwolnienia czynników wzrostu, pobudzających produkcję nowego kolagenu i elastyny. Naturalną reakcją organizmu na jakiekolwiek uszkodzenia komórek jest inicjacja naturalnego procesu regeneracyjnego. Zabieg mikro nakłuwania zachęca komórki skóry do kontynuacji procesu gojenia.

Organizm ludzki zazwyczaj uznaje, że zmarszczki, zbliznowacenia i rozstępy — których tak często chcemy się pozbyć — nie są powodem do kontynuowania mechanizmu zastępowania uszkodzonych chorobowo komórek nowymi.

Zabieg Dermapen powoduje mikro uszkodzenia komórek i tym samym uruchamia ich naturalną przebudowę. Dermapen pozwala na kontrolowaną indukcję procesu przebudowy komórek skóry bez ryzyka powstania permanentnych zbliznowaceń. Skóra staje się gładsza, napięta i wygląda młodziej.

Gdzie wykonać zabieg Dermapen?

Zabieg Dermapen wykonany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej daje gwarancję leczenia przeprowadzonego ze szczególną precyzją. Pozwala to osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny, jednocześnie minimalizując dyskomfort i ryzyko wystąpienia niechcianych powikłań.

Dermapen — efekty po jednym zabiegu

Wygląd skóry zaraz po zabiegu Dermapen często porównywany jest do lekkiego poparzenia słonecznego. Skóra twarzy jest zaczerwieniona, napięta, często występuje wrażliwość na dotyk miejsc objętych terapią. Dyskomfort ten zazwyczaj ustępuje w trakcie 24-48 godzin.

Jak długo, zanim zauważę pierwsze efekty?

Ze względu na to, że proces samoodnowy skóry jest kwestią indywidualną każdego człowieka, pierwsze rezultaty zabiegu zauważyć można od 3 dnia do tygodnia po zabiegu, kiedy ustąpią już początkowe dolegliwości, takie jak swędzenie, nadwrażliwość na dotyk, opuchlizna i zaczerwienienie. W przypadku usuwania zmarszczek przyjmuje się, że pełna odbudowa skóry następuje do 6-8 tygodni po zabiegu.

Czy jest bezpieczny?

Leczenie Dermapen powszechnie uznaje się za bezpieczny zabieg odnowy skóry, gdyż nie powoduje reakcji alergicznych, a powikłania występują niezwykle rzadko. Nie wymaga również skomplikowanej pielęgnacji po zabiegu. Głowica urządzenia jest sterylna. Wykorzystuje się zestaw mikro cienkich, jednorazowych, sterylnych igieł.

Czy to boli?

Tolerancja bólowa to kwestia indywidualna każdego pacjenta, dlatego też stopień odczuwanego dyskomfortu zależeć będzie od predyspozycji pacjenta, jak również długości wykorzystanych igieł. Zabieg Dermapen przeprowadzany jest na głębokości 0,5-2,5 mm, zależnie od rodzaju niedoskonałości skóry, których dotyczy — im głębiej igły przeszywają skórę, tym większy jest odczuwany dyskomfort.

Dla zabiegów poprawy wyglądu blizn (igły przeszywają skórę do głębokości 2,5 mm) zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej stosuje się krem zawierający środek znieczulający, rzadziej znieczulenie w formie zastrzyku. Wygładzanie płytkich zmarszczek twarzy przy pomocy Dermapen uznać można za bezbolesne.

Ile zabiegów będę potrzebować?

Liczba zabiegów urządzeniem Dermapen potrzebnych do osiągnięcia efektu docelowego zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania leczonych zmian. Usunięcie blizn potrądzikowych wymagać będzie dłuższych igieł (jak również kilku sesji nakłuwania), podczas gdy widoczny efekt wygładzenia płytkich zmarszczek mimicznych możliwy jest już po jednym zabiegu.

Przeciwwskazania

Zastosowanie terapii Dermapenem jest niewskazane u osób z tendencją do zbliznowaceń keloidowych lub tych, którzy borykają się z problemem łuszczycy, egzemy lub innych przewlekłych schorzeń skóry. Do innych przeciwwskazań należą zmiany wirusowe w miejscu objętym leczeniem, historia rogowacenia trądzikowatego, twardzina, kolagenoza, nieprawidłowości pracy serca, choroby krzepliwości krwi, niewyleczona infekcja grzybicza lub bakteryjna, cukrzyca. Zabiegi Dermapen stosuje się na bliznach starszych niż 6 miesięcy.

Jakie są skutki uboczne?

Nieprzyjemne uczucie napięcia skóry, wrażliwość, zaczerwienienie i swędzenie ustępują do 48 godzin po zabiegu. Aby niedogodności ustąpiły jak najszybciej, istotne jest, by pacjent zastosował się do porad lekarza specjalisty dotyczących pielęgnacji po zabiegowej.

Dermapen we Wrocławiu

Aby zasięgnąć szczegółowych informacji na temat przebiegu leczenia urządzeniem Dermapen lub skorzystać z innych zabiegów eliminacji niedoskonałości skóry twarzy, szyi i dekoltu, zapraszamy do kontaktu z gabinetem medycyny estetycznej Nowa Estetyka we Wrocławiu: www.nowaestetyka.pl

Jeden komentarz

  1. Słabo opisane działania niepożądane! Ja po dermapenie miałam rozstrój żołądka i złe się czułam. Miałam bez znieczulenia i cholernie bolalo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *