Decydując się na zakup domu, mamy w głowie piękny, wręcz sielankowy obraz. Ciepło rodzinne, biegający po ogródku pies, dzieci bawiące się w piaskownicy, hamak pod rozłożystym dębem i my. Pragniemy znaleźć swoją ostoję, gdzie czas przyjemnie i leniwie będzie płynął. Jednakże, aby zadbać o ten piękny, kształtujący się w naszej głowie ogródek, najpierw trzeba się do jego wyglądu przyczynić. Jak o niego dbać, przy okazji mając na uwadze piękno naszych dłoni?

Warto pamiętać, że posiadanie pięknego ogrodu wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i energii. To bardzo często praca na pełen, sezonowy etat. Przy jego pielęgnacji najważniejsza jest systematyczność, dzięki której osiągniemy zamierzone efekty. Wiele osób, błędnie zakłada, że wystarczy parę wiosennych, ciepłych dni i zostaniemy właścicielami tajemniczego ogrodu. Nic bardziej mylnego, to pielenie, nawożenie, nawadnianie, dbałość o detale, wykonywane przez cały rok. Jesienią przygotujemy glebę na przymrozki, pamiętając o grabieniu. Wiosną i latem, czasem też wczesną jesienią regularnie kosimy trawnik, przy okazji wyrywając chwasty, podcinając niesforne krzewy.

Na uwadze stale mamy, nasze dłonie, które wykonują „brudną robotę”. Dosłownie i w przenośni. Bardzo często są spuchnięte od igieł czy kolców. Pojawiają się brzydkie zadrapania. Są przemęczone. Skóra robi się mniej odporna, przez co jest bardziej podatna na kolejne skaleczenia. Warto zadbać o dłonie, ponieważ to one są m.in. wizytówką naszego wyglądu. Jak? Bardzo prosto! Wystarczy do każdej ogrodowej pracy zabrać ze sobą jednorazowe rękawiczki, dostępne na stronie www.hurtowniamedyczna.com.pl. Ochronią wrażliwą skórę dłoni przed zadrapaniami czy skaleczeniami. Ich jednorazowość pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny pracy. Po skończonych ogrodowych czynnościach należy je dokładnie umyć, wyczyścić, a przede wszystkim nawilżyć. Skóra dłoni ma to do siebie, że bardzo szybko się przesusza, przez co w dotyku jest szorstka i nieprzyjemna.

Ogród to ogromne wyzwanie, ale przede wszystkim prawdziwa przyjemność. To w nim znajdziesz czas na relaks, złapanie świeżego powietrza czy podziwianie piękna natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *