Dlaczego warto używać inhalatorów dla dzieci?

W życiu każdego rodzica najwięcej trosk powodują zmartwienia związane ze zdrowiem dzieci. Nic więc dziwnego, że wszyscy poświęcają temu aspektowi wiele uwagi. Każdy odpowiedzialny rodzic stawia bezpieczeństwo swojego dziecka na pierwszym miejscu, więc powinien śledzić wszelkie zagadnienia związane z tym tematem, w tym także jeśli chodzi o leczenie alergii czy sezonowych przeziębień.

Z czego wynika popularność inhalatorów?

Każdy opiekun musi być bacznym obserwatorem i stale kontrolować stan dziecka. Zwłaszcza w przypadku maluchów należy zwracać szczególną uwagę i reagować na wszelkie niepokojące objawy. Nie wolno popadać jednak w obsesję i odpowiadać z nadmierną przesadą na każdą, nawet niewielką infekcję. Wiele osób, całkowicie błędnie, uznaje antybiotyki za złoty środek skuteczny w każdej sytuacji. Nadmierne używanie tego rodzaju lekarstw wcale nie jest dobre dla dziecka, wręcz przeciwnie i może doprowadzić do uodpornienia się na ich działanie. Dziś coraz więcej rodziców wykazuje się rozwagą i z dużą świadomością podchodzi do tematu wybierając, gdy tylko to możliwe, mniej inwazyjne metody takie jak inhalatory tłokowe, które cieszą stale rosnącą popularnością.

Źródło: www.zdrowiewmodzie.pl

Zalety stosowania inhalatorów tłokowych

Największym plusem inhalatorów tłokowych dla dzieci jest ich wielofunkcyjność i bezpieczeństwo w stosowaniu. Doskonale sprawdzają się we wszelakich problemach związanych z drogami oddechowymi. Dobrej klasy inhalator tłokowy jest skuteczną metodą walki zarówno z alergią, jak i nieco poważniejszymi dolegliwościami. Każdy rodzic wie, jak trudne czasami bywa podanie lekarstwa choremu maluchowi. Niemal zawsze słychać narzekania na smak syropu, a połknięcie nawet małej tabletki może sprawiać trudności. W przypadku inhalatorów tłokowych kłopot aplikacji lekarstwa jest znacznie mniejszy, inhalacja nie sprawia niemal żadnych problemów i można ją stosować nawet u małych dzieci. Warto zaznaczyć także, że podanie medykamentu w postaci aerozolu ma znacznie szybsze działanie niż tradycyjna forma.

Jaki sprzęt wybrać?

Decydując się na zakup inhalatora tłokowego warto zapoznać się z ich podstawowymi parametrami technicznymi, aby zrozumieć różnice pomiędzy poszczególnymi modelami. Przede wszystkim należy zrozumieć dwa rodzaje działania: inhalację i nebulizację. W pierwszej trzeba wykonać oddech w momencie podania leku, natomiast nebulizacja umożliwia aplikację bez trudnej dla dziecka synchronizacji.

W przypadku oglądania już konkretnego wariantu trzeba na początku zwrócić uwagę na parametr zwany MMAD, który definiuje jaką wielkość cząsteczek wytwarza inhalator tłokowy w aerozolu podczas swojej pracy. Warto sprawdzić także, czy dany model posiada określony maksymalny czas pracy ciągłej, niektóre starsze mogą działać jedynie kilkanaście minut, a następnie wymagają przerwy. Podczas decyzji zakupowej dobrze uwzględnić co dokładnie wchodzi w skład zestawu, jedni producenci sprzedają samo urządzenie, podczas gdy inni dostarczają wiele przydatnych akcesoriów. W przypadku stosowania u dzieci duże znaczenie ma też wygląd, na rynku dostępne są warianty ze specjalnymi maseczkami w kształcie zwierzątek czy innych zabawek. Więcej o inhalatorach tego typu można dowiedzieć się ze strony: http://www.zdrowiewmodzie.pl/18-inhalatory-tlokowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *