Duża liczba kin, galerii sztuki, kawiarni, ale także zabytków sprawia, że Wrocław jest miejscem, które warto wybrać na weekend. Pojawia się jednak pytanie, czy miasto to sprawdzi się także w sytuacji, kiedy chcemy wybrać się do niego całą rodziną?

Jakie atrakcje czekają we Wrocławiu na najmłodszych?

Na najmłodszych turystów czeka we Wrocławiu szereg różnorodnych atrakcji. W letnie miesiące z pewnością ogromną frajdą dla dzieci, ale również i dla ich rodziców będzie rejs statkiem białej floty po Odrze. Przystań znajduje się przy Bulwarze Xsawerego Dunikowskiego w sąsiedztwie Hali Targowej. Na pewno miejscem, do którego warto zabrać dzieciaki jest ogród zoplogiczny. Wrocławski ogród jest najstarszą tego typu placówką w naszym kraju. Niedźwiedzie brunatne, gibbony, żbiki, kuce szetlandzkie – to tylko bardzo niewielka grupa zwierząt, które można podziwiać w zoo. W 2014 roku na terenie ogrodu zoologicznego otworzone zostało Afrykarium, miejsce to od chwili otwarcie przyciąga mnóstwo zwiedzających. Trochę starsze dzieci rodzice mogą zabrać na nocy pokaz Fontanny Multimedialnej. Celem licznych turystów przebywających we Wrocławiu jest także Park Miniatur, który znajduje się przy ulicy Wróblewskiego, a więc tej samej, przy której znajduje się wejście do ogrodu zoologicznego. Z pewnością warto wybrać się wraz z dziećmi na jeden z kilku punktów widokowych. Od pewnego czasu wśród nich największe tłumy turystów przyciąga taras na 49 piętrze najwyższego budynku w Polsce – Sky Tower. Oprócz tego panoramę Wrocławia można podziwiać z tarasu widokowego, który znajduje się na wieży kościoła pod wezwaniem świętej Elżbiety. W sumie w mieście jest pięć tarasów widokowych. Do miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów należy także Ostrów Tumski, Park Szczytnicki, Panorama Racławicka. Każde z tych miejsc śmiało można polecić rodzinom z dziećmi. W czasie niepogody można wybrać się do jednego z licznych wrocławskich muzeów lub do otwartego niedawno Hydropolis.

Wrocław i okolice

Doskonała baza noclegowa – alternatywą dla noclegów w hotelach lub hostelach mogą być noclegi w apartamentach – sprawia, że Wrocław może też być wspaniałą bazą wypadową dla tych turystów, którzy chcą poznać także okolice miasta. Apartamenty we Wrocławiu stanowią ponad 30% miejsc noclegowych w całym mieście.

Rodzinom z dziećmi polecamy między innymi jednodniową wycieczkę na górę Ślężę. Masyw Ślęży nie jest wybitnie wysoki wznosi się na wysokość zaledwie 717,5 m n. p. m. Sam masyw i jego okolice pokryte są gęstą siecią szlaków turystycznych. Od Wrocławia masyw dzieli odległość zaledwie 30 kilometrów. Przez masyw Ślęży prowadzą nie tylko piesze, ale także rowerowe szlaki. Wyznaczone zostały również dwie ścieżki archeologiczne. Są one oznakowane odmiennie od pieszych i rowerowych szlaków. Na oznaczenie ich wybrany został symbol niedźwiedzia ślężańskiego. Doskonały dojazd sprawia, że masyw Ślęży cieszy się ogromną popularnością wśród wrocławian i turystów.

Wrocław to idealne miejsce dla rodzinny weekend. Mnóstwo czekających tutaj atrakcji sprawi, że nawet najmłodsze dzieci nie będą się nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *